Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Gáboríkovo jubileum, k osobnému rekordu mu chýba už len 7 bodov

TASR|20. mar 2003 o 13:18

New York 20. marca (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na štvrtok na programe štyri zápasy, v ktorých si jubilejný 60. kanadský bod v sezóne ...

New York 20. marca (TASR) - Zámorská hokejová NHL mala v noci na štvrtok na programe štyri zápasy, v ktorých si jubilejný 60. kanadský bod v sezóne tentoraz za asistenciu pripísal krídelník Minnesoty Marián Gáborík (29+31) v zápase s Floridou (3:1).

Odchovancovi trenčianskeho hokeja, ktorého efektivitu v závere základnej časti pribrzdila v súvislosti s pripravovanou lukratívnou zmluvou stratégia vedenia klubu, zostáva už len sedem stretnutí na vyrovnanie minuloročného osobného maxima (78 zápasov, 30 gólov + 37 asistencií). Najproduktívnejší "divoch" ušiel v 12. minúte do brejku, na modrej čiare prihral puk Fínovi Antti Laaksonenovi a ten svoj prienik medzi dvojicu panterov zakončil gólom. Gáborík mohol aj skórovať, päť minút pred koncom však pokus najaktívnejšieho slovenského strelca v NHL zastavila žrď. Jednou asistenciou sekundoval Gáboríkovi obranca Ľubomír Sekeráš (2+6), ktorého strelu zápästím z hranice kruhu na vhadzovanie šikovne tečoval Pascal Dupuis. Wild sa tak výrazne priblížili k historickému postupu do play off od vstupu do zámorskej súťaže v roku 2000. V závere základnej časti má čierny kôň tejto sezóny štrnásťbodový náskok pred Phoenixom, ktorý je teraz na nepostupovom 9. mieste a v Západnej konferencii stráca Minnesota prekvapujúco len štyri body na Colorado. Panteri, v drese ktorých strávil najviac času na ľade (23 minút) slovenský zadák Ivan Majeský, nezvíťazili v domácom Office Depot Centre už v jedenástich posledných dueloch. "Ten kto vidí naše zápasy u súperov a po tie domáce, musí len nechápavo krútiť hlavou. Je to neospravedlniteľné," skonštatoval tréner bezzubých panterov Mike Keenan. Brankár Floridy Jani Hurme striedal v 16. minúte Roberta Luonga, ktorý nastúpil na 60. zápas v drese panterov a vyrovnal tak klubový rekord Johna Vanbiesbroucka.

Jazdci z New Yorku si víťazstvom nad otupenými šabľami (3:0) zachovali nádej na play off. Brankár Mike Dunham sa tešil z čistého konta už v druhom zápase po sebe, čo sa gólmanovi jazdcov podarilo naposledy v októbri 1998. Dunham, ktorý v predchádzajúcom priamom súboji o postup vychytal ostrovanov z New Yorku (1:0), si zaknihoval piaty shutout v sezóne a 16. v kariére. V tíme domácich sa bodovo nepresadil útočník Ronald Petrovický (75 trest. min.), ktorý sa zapísal do análov štyrmi trestnými minútami a po obrancovi Majeskom (86) a Zdenovi Chárovi (79) je tretím najtrestanejším Slovákom v tejto sezóne. Hviezdny útočník Rangers sa neobjavil pre bolesti pravej nohy v zostave už v druhom zápase svojho tímu a zvyšok sezóny je pre "ruskú raketu" veľmi neistý. Obranca jazdcov Brian Leetch nastúpil na svoj 1065. zápas za domácich a dostal sa tak na druhé miesto v klubovej štatistike spomínaného ukazovateľa.

Dallaské hviezdy zvíťazili v Atlante po predĺžení 5:4 a ukončili tak šnúru troch prehier. Ľubomír Bartečko si v tíme domácich pripísal bod do tabuľky pravdy, Dallas zaostáva za najlepším tímom Západnej konferencie - Detroitom o jeden bod.

NY RANGERS - BUFFALO 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 27. Poti (La Couture, Lindros), 36. Holík (Lindros), 52. Carter (Messier, Nedvěd). Strely na bránku: 36:27. Brankári: Dunham - Biron. 18.200 divákov.

FLORIDA - MINNESOTA 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 40. Kozlov (Hagman, Biron) - 12. Laaksonen (GÁBORÍK, Kuba), 16. Žoltoks (Dupuis), 59. Dupuis (SEKERÁŠ, Hendrickson). Strely na bránku: 32:26. Brankári: Luongo (od 16. Hurme) - Roloson. 15.344 divákov.

ATLANTA - DALLAS 4:5 po predĺžení (1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)

Góly: 12. Hartigan (Heatley, Nurminen), 26. Kaberle (Heatley, Kozlov), 27. Hrkac, 60. Heatley (Kozlov, Tremblay) - 29. Young, 46. Young (Modano, Zubov), 49. Robidas (Barnes, Zubov), 56. Lehtinen (Arnott), 63. Modano (Boucher, Arnott). Strely na bránku: 26:40. Brankári: Nurminen - Tugnutt. 12.071 divákov.

CHICAGO - ANAHEIM 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Góly: 5. Simon (Helenius, Fleury), 38. Fleury (Simon, Koroľov), 39. Sullivan (Poapst, Dempsey) - 16. Sýkora (Rucchin, Ozolinš), 32. Čistov (Rucchin, Kariya), 51. Kariya (Sýkora, Havelid), 57. Pählsson (Havelid, Niedermayer). Strely na bránku: 42:32. Brankári: Thibault - Giguere. 12.236 divákov.