Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Gáboríkovi sa úroveň extraligy celkom pozdáva

Sportnet|Publikované 30. sep 2003 o 00:00

Košice - Počas nedeľňajšieho stretnutia hokejovej ST extraligy Košice - Trenčín (0:2) pútal pozornosť celého hľadiska v drese hostí útočník Marián

Gábroík, ktorý sa stále nedohodol na novom kontrakte s Minnesotou, takže háji farby vojakov v slovenskej najvyšśej súťaži.

"Išli sme do Košíc s tým, aby sme zopakovali veľmi dobrý výkon zo zápasu proti Slovanu a to sa nám podarilo. Výborne zachytal brankár Hála, využili sme niektoré šance a myslím si, že sme vyhrali zaslúžene," uviedol na margo zápasu, v ktorom jeho tím vyhral 2:0, M. Gáborík. On osobne však divákom veľa umenia predviesť nemohol, pretože dve tretiny zápasu ho osobne strážil Košičan Kristián Kováč. Ten sa od neho nepohol ani na chvíľku, takže trenčianska hviezda sa s pukom stretla len zriedkavo. "Kováč sa so mnou korčuľoval, nie je príjemné mať na sebe hráča. Najdôležitešie vśak je, že tri body sú u nás," skonštatoval 21-ročný krídelník, ktorý po zranení Hanzala prbral aj úlohu kapitána Dukly.

Trenčanom zatiaľ ide karta, zatiaľ v extralige neprehrali a vedú tabuľku súťaže. Mariána Gáboríka sme sa opýtali, ako hodnotí jej úroveň. "Myslím, že zápasy sú kvalitné, je v nich veľa osobných kontaktov, šancí i gólov. Som rád, že aj diváci chodia do hľadísk, takže to určite má svoj náboj. Zdá sa mi, že je to celkom kvalitná súťaž." Samozrejme, s NHL sa slovenská extraliga porobnávať nedá a takisto ani konfort jednotlivých štadiónov. Z Ameriky je Gáborík navyknutý na úplne iné, moderné arény, než košický miništadiónik na Kavečianskej ceste. Zaujímalo nás teda, ako sa mu na tomto šadióne hralo. "Ja už som na tomto košickom štadióne v minulosti hral, takže som vedel, do čoho idem. Všade to nemôže byť ako v Amerike, v Košiciach však tiež prišli diváci a bola dobrá kulisa. Aj to prispelo ku kvalite zápasu."

Gáborík teda z ľadu východniarov odchádzal spokojný s troma bodmi pre Trenčín, v otázke rokovaní s Minnesotou však nemá nič nového. "Stále to stojí na mŕtvom bode," potvrdil útočník, ktorý sa po siedmich kolách delí s Miroslavom Šatanom o post najproduktívnejšieho hráča extraligy. Obaja nazbierali po desať bodov, Gáborík za 8 gólov a 2 asistencie, Šatan za 6 gólov a 4 asistencie.

Súvisiace články