Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Gáboríkov gólový návrat

Sportnet|Publikované 18. dec 2008 o 23:00

NEW YORK. Marián Gáborík sa po dvojmesačnej prestávke zavinenej zranením vrátil na ľad vovýbornej forme. V dueli proti Calgary strelil jeden gól

NEW YORK. Marián Gáborík sa po dvojmesačnej prestávke zavinenej zranením vrátil na ľad vo

výbornej forme. V dueli proti Calgary strelil jeden gól Wild a na ďalší prihral, čo však stačilo iba na bod za remízu v riadnom hracom čase. V predĺžení o víťazstve hostí rozhodol

Todd Bertuzzi. Gáborík vynechal od 14. októbra až 27 zápasov Minnesoty, a preto si návrat pred domácimi fanúšikmi vychutnával. Líder klubových historických štatistík zožal aplauz už po nástupe na ľad a potlesku na otvorenej scéne sa dočkal aj po svojom góle v 56. min., ktorým vyrovnal stav stretnutia na 2:2. "Bolo to naozaj úžasné skórovať, zvlášť, keď som bol mimo pár mesiacov. Dobrý pocit som mal už len z toho, že som opäť na ľade, a ten gól bol taký bonus. Škoda len, že sme nezískali dva body, ale v situácii, v akej sa teraz náš tím nachádza, sa ráta každý bodík," uviedol po zápase slovenský krídelník. V ďalších štyroch stredajších dueloch NHL sa už Slováci bodovo nepresadili.

Výsledky: Buffalo - New Jersey 3:5 (1:2, 1:1, 1:2). Góly: 7. Stafford (MacArthur, D. Roy), 32. Kaleta (Paille, Špaček), 50. Gaustad (Pominville, Hecht) - 2. Zajac (Mottau,

Langenbrunner), 12. Parise (Langenbrunner, Eliáš), 31. Salvador (Eliáš, Gionta), 47. Clarkson, 50. Rolston (Clarkson). Columbus - San Jose 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0). Góly: 53. Peca (Voráček, Nash), 63. Umberger (Huselius, Ťutin) - 44. Setoguchi (R. Blake, Marleau). Minnesota - Calgary 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1). Góly: 34. Brunette (GÁBORÍK, M. Koivu), 56. GÁBORÍK (Brunette) - 33. Langkow (Lundmark), 37. Conroy (Cammalleri), 64. Bertuzzi (Langkow, Regehr). Los Angeles - New York Rangers 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1). Góly: 15. OďSullivan (Kopitar, D. Brown), 43. D. Brown (Calder, OďDonnell) - 20. Drury (Dawes, Girardi), 33. Rozsíval (tr. strieľanie), 64. Rozsíval (M. Staal, Drury). Vancouver - Edmonton 4:2 (0:0, 3:0, 1:2). Góly: 22. D. Sedin (Edler, Welwood), 24. Kesler (Bernier, Mitchell), 37. D. Sedin (Hansen, Bieksa), 60. Hanssen (H. Sedin, D. Sedin) - 43. Penner, 59. Gagner (Hemský, Nilsson).