Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Gáboríkov 11. gól zachránil Minnesote remízu, Handzušova 30. asistencia

TASR|1. mar 2004 o 08:28

New York 1. marca (TASR) - V zámorskej hokejovej NHL sa v deviatich nočných zápasoch z nedele na pondelok presadili aj slovenskí hokejisti.

Tomáš Surový prispel 11. gólom v sezóne k prekvapivému víťazstvu Pittsburghu nad NY Islanders (3:2), ktorý ešte bojuje o playoff. Surový je jedným z najpozitívnejších momentov pre tučniakov v tejto sezóne, vo svojom druhom ročníku v NHL zaznamenal v 45 stretnutiach vyrovnanú bilanciu 11+11.

Na jedenásťgólovej méte zastal po nočnom zápase aj Marián Gáborík, zásluhou jeho presnej mušky remizovala Minnesota doma s Carolinou 3:3 po predĺžení.

Ani 7. gól Jozefa Stümpela v sezóne nepomohol kráľom z Los Angeles, Kings prehrali v Anaheime 3:6.

Jubilejnú 30. asistenciu v sezóne si zaknihoval jeden z najlepšie bránkach centrov v NHL Michal Handzuš, jeho Philadelphia však prehrala v Detroite 2:4.

Pri vyrovnávajúcom góle na 2:2 v stretnutí Chicago - Florida asistoval Valerimu Burem v tíme hostí Slovák Juraj Kolník.

Výsledky: Chicago - Florida 2:2 po predĺžení /za hostí Juraj KOLNÍK 0+1/, Dallas - Edmonton 5:4 po predĺžení, Atlanta - NY Rangers 3:2, Anaheim - Los Angeles 6:3, NY Islanders - Pittsburgh 2:3 po predĺžení /za hostí Tomáš SUROVÝ 1+0/, Detroit - Philadelphia 4:2 /za hostí Michal HANDZUŠ/, Calgary - Phoenix 4:2, San Jose - St.Louis 1:0, Minnesota - Carolina 3:3 /za domácich Marián GÁBORÍK 1+0/.