Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Gáboríka chcel už Montreal, strelca potrebuje Detroit

Marián Gáborík sa cez víkend zabával ako futbalový brankár. (Autor: PETER KAPUSTA/astrencin.sk)
Tomáš Prokop|Publikované 24. jún 2014 o 12:32

Od Los Angeles dostal ponuku na 15 miliónov dolárov na tri roky. Nájdu sa asi kluby, ktoré ponúknu viac.

BRATISLAVA. Situácia okolo Mariána Gáboríka môže byť ešte zaujímavá. Slovenský hokejista ukázal výborným play off, v ktorom bol so štrnástimi gólmi najlepším strelcom, že stále patrí medzi elitu.

Vedenie Los Angeles mu ihneď po skončení sezóny ponúklo kontrakt na pätnásť miliónov dolárov na tri roky. Trenčan by tak musel zľaviť zo svojej predchádzajúcej zmluvy, v ktorej zarábal priemerne o dva a pol milióna viac.

Pre Kings hovorí, že Gáborík do tímu skvele zapadol. Páči sa mu v teplom kalifornskom podnebí a viackrát zdôraznil, že v kabíne je skvelá atmosféra.

Špekulovalo sa, že viac peňazí by klub ušetril, keby vykúpil spod dlhodobej zmluvy Mika Richardsa. Centrovi nevyšlo play off najlepšie. Prepadol sa až do štvrtého útoku, ale v LA s ním stále počítajú. „Mike si priznal, že nehral dobre. Musí sa oveľa lepšie pripraviť. Verím mu,“ povedal Los Angeles Times manažér Dean Lombardi.

Viac môžu ponúknuť hlavne slabší

Gáborík bol v rozhovoroch s novinármi opatrný. Povedal, že sa mu v klube veľmi páčilo, ale konkrétne sa k predĺženiu spolupráce nevyjadroval.

„Ak chcú Gáboríka udržať, mali by ponúknuť o niečo lepšiu zmluvu,“ píše cbbsports.com.

„Gáboríkov agent určite nájde viacero argumentov, prečo by mal zarobiť väčšie peniaze. Rovnako ale klub môže povedať prečo nie. Dôležitým faktom je, že sa mu v Los Angeles páči,“ hovoril SME agent Peter Neveriš.

Dá sa predpokladať, že väčšie peniaze na viac rokov môže Slovákovi ponúknuť hlavne klub, ktorého šance na Stanley Cup nie sú tak výrazné ako v prípade Los Angeles.

Silnejší budú ponúkať najskôr zmluvu na rok alebo dva. Na konci marca, keď Gáborík prestúpil z Columbusu do LA, sa o neho dlhšie zaujímalo vedenie Montrealu. Canadiens získali nakoniec Thomasa Vaneka. Ten však bude od prvého júla voľným hráčom.

Strelec chýbal Detroitu

Konkrétnejší záujemcovia o Gáboríka sa objavia až v najbližších dňoch. Mohol by ním byť napríklad Detroit, ktorému celú sezónu výrazne chýbal strelec. Red Wings nemali ani jedného tridsaťgólového útočníka a viac ako dvadsať gólov dal len Gustav Nyquist.

Výkony ovplyvnili aj početné zranenia, ale v slávnom klube určite rozmýšľajú nad posilnením. Po sezóne sa rozhodli nepredĺžiť zmluvy s viacerými veteránmi na čele s Toddom Bertuzzim či Švédom Mikaelom Samuelssonom.

Red Wings ešte nemajú podpísanú štvoricu hráčov na čele s náhradným brankárom Gustavssonom a Tomášom Tatarom. Výhodou je, že pod stropom majú voľných devätnásť miliónov dolárov. To znamená, že by mohli mať pre posilu voľných sedem miliónov dolárov na rok.

Autor: Tomáš Prokop

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.