Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Gáborík vynechá minimálne tri prípravné zápasy Wild

TASR|9. sep 2001 o 13:10

Minneapolis 9. septembra (TASR) - Mladý slovenský hokejista Marián Gáborík, ktorý sa zotavuje po operácii pruhu, vynechá začiatok prípravného kempu Minnesoty Wild a minimálne prvé tri prípravné zápasy pred štartom nového ročníka.

Talentovaný trenčiansky odchovanec má za sebou prvý z troch týždňov špeciálneho rehabilitačného programu zloženého z rekondičných cvičení a ľahšieho korčuľovania a 20. septembra lekári rozhodnú, či sa 19-ročný najproduktívnejší hráč vlaňajšieho nováčika NHL už bude môcť pripojiť k tímu. "V podstate sme neočakávali, že by mohol byť stopercentne fit už v prípravnom kempe a kým nebude úplne zdravotne v poriadku, nemienime ho preťažovať," povedal generálny manažér Wild Doug Risebrough.

"Môj stav sa zlepšuje, ale ešte stále nemôžem korčuľovať skutočne rýchlo," zhodnotil Gáborík a pokračoval: "Zatiaľ len korčuľujem dlho a bez rýchlych zmien smeru. Nechcem nič uponáhľať, aby sa to náhodou nezhoršilo. Vynechám prvé tri zápasy v príprave, ale potom už, dúfam, lekári odsúhlasia môj návrat k tímu. Začiatok sezóny si však určite nedám ujsť."

Útočník, ktorý vo svojej úvodnej sezóne v najprestížnejšej lige na planéte nazbieral 36 bodov za 18 gólov a 18 asistencií, neodohrá prípravné zápasy divochov s Calgary, Edmontonom a Anaheimom.

br

Súvisiace články