Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Gáborík strieľa podľa Gretzkého hesla

Sportnet|Publikované 26. dec 2002 o 23:00

Zo všetkých hokejistov v novomročníku NHL je v počte vyslaných striel na bránku najusilovnejším hviezdny český útočník Jaromír Jágr z Washingtonu.

Zo všetkých hokejistov v novom

ročníku NHL je v počte vyslaných striel na bránku najusilovnejším hviezdny český útočník Jaromír Jágr z Washingtonu. Hneď v pätách mu však kráča mladý talent slovenského hokeja Marián Gáborík (na snímke) z Minnesoty.

Najslávnejší hráč a držiteľ rekordného počtu individuálnych rekordov v lige Wayne Gretzky kedysi vyhlásil: "Zo všetkých striel, ktoré som mohol vyslať a nespravil som tak, sa do bránky nedostalo 100 percent." Podľa miestnych novinárov v súmestí Minneapolis/St.

Paul sa 20-ročný Slovák správa presne podľa tohto hesla. "Je schopný vystreliť z každého miesta a v každom čase," prízvukoval aj Gáboríkov spoluhráč Jim Dowd a dodal: "Je to jeho herný prejav. Ak má šancu vystreliť, určite ju nepremrhá."

Do vianočnej pauzy vstupoval Jágr s bilanciou 155 striel (16 gólov), Gáborík mal na konte iba o šesť menej (149/22 gólov). Tesne predtým trenčiansky odchovanec zlepšil klubový rekord v počte striel

v jednom zápase na 10 pokusov, ktorými si dovolil "otravovať" brankársku legendu Colorada Patricka Roya. Autorom predchádzajúceho najlepšieho výkonu (9 striel/1 zápas) v Minnesote bol tiež Gáborík.

Miestna tlač v Twin Cities upozorňuje: "Dobrý hráč sa v priebehu zápasu dostane k dvom až trom strelám, Gáborík má priemer vyše štyri. Aj najväčší kanonieri v súťaži majú výpadky, keď ostanú bez jedinej šance ohroziť súperovho gólmana. Gáborík sa však neodmlčal zatiaľ ani

raz. Z 35 zápasoch sa k jednej strele dostal iba v dvoch prípadoch, v 15 zápasoch mal 5 a viac striel. Ak by štatistiky uvádzali aj pokusy, ktoré minuli bránku a zblokované strely, útočník Wild by sa určite svojím zápasovým priemerom dostal k 15 strelám."

V tíme divochov za mladým Slovákom ostatní spoluhráči výrazne zaostávajú. "Aj keď to tak možno vyzerá, ale

nesnažím sa za každú cenu vystreliť," tvrdil Gáborík a pokračoval: "Usilujem sa nabrať rýchlosť, dostať sa do streleckej pozície a potom sa vždy rozhodujem, čo bude najlepšie v tej situácii. Ak vidím niekoho zo spoluhráčov voľného, pokúsim sa prihrať, ale ak mám dobrú šancu vždy vystrelím."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.