Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Gáborík si čakanie na zmluvu kráti zbieraním skál a na stavbe u susedov

TASR|18. okt 2003 o 17:14

St. Paul 18. októbra (TASR) - Po minulotýždnovej explózii informácií o rokovaní medzi zámorským klubom Minnesotou Wild a agentom slovenského hokejistu ...

St. Paul 18. októbra (TASR) - Po minulotýždnovej explózii informácií o rokovaní medzi zámorským klubom Minnesotou Wild a agentom slovenského hokejistu Mariána Gáboríka sa v posledných dňoch tok údajov a cifier sprevádzajúci handrkovanie o novej zmluve medzi oboma stranami takmer zastavil.

Mlčanie a účinnú taktiku formulky "bez komentára" si už v zámorí osvojil aj samotný Gáborík, o čom sa naposledy mohol presvedčiť aj jeden z miestnych novinárov vo Slovákovom zámorskom bydlisku v St. Paul. Chris Snow z denníka Star Tribune sa všemožne snažil dotlačiť 21-ročného mladíka k úniku informácií o priebehu rokovaní, no príliš veľa sa toho nedozvedel.

Predpoklad, že do zámoria pricestoval najproduktívnejší hráč klubu z uplynulej sezóny, lebo agent a klub sú už blízko k dohode, odbil Gáborík slovami: "Neviem. Podľa mňa to na priebeh rokovaní nemá vplyv. Prišiel som, lebo tu bývam a chýbala mi snúbenka Gina."

Na otázku, či už navštívil niekoho zo spoluhráčov, trénerov alebo známych, trenčiansky odchovanec odpovedal: "No comment" a na vyzvedanie, ako prebieha jeho tréning najskôr odpovedal: "Pracujem podľa pokynov môjho osobného kondičného trénera z Montrealu." Keď sa však Snow dožadoval podrobnejších informácií o jeho cvičeniach a s kým prebieha jeho tréning, Gáborík sa už neudržal a odvetil: "Trénujem iba u seba doma, behám okolo domu, zbieram skaly a pomáham mojim susedom stavať domy."

Talentovaný útočník si už nenechal ujsť vystúpenie svojich spoluhráčov proti Coloradu (2:5), na štadión však nezavítal a zápas sledoval v televízii. "Proti Coloradu sa vyhráva ťažko, je to skvelý tím," poznamenal Gáborík.

Jeho nový agent David Schatia, ktorý nahradil spoločníka Allana Walsha sa v piatok vrátil zo St. Paul domov do Montrealu, no údajne deň predtým absolovoval rozhovor s Gáboríkom a je v neustálom kontakte aj s vedením klubu. "Pokračujeme v rozhovoroch a napredujeme, je to plynulý proces," diplomaticky skonštatoval Schatia.

Súvisiace články