Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Gáborík sa dohodol s Minnesotou

Sportnet|Publikované 2. nov 2003 o 23:00

Slovenský hokejista Marián Gáborík ukončil v piatok dlhé čakanie na štart v novom ročníku NHL a uzavrel s Minnesotou Wild nový kontrakt. Finančné

detaily zmluvy s trenčianskym krídelníkom, ktorý mal v uplynulom období maximálnu 3

"Chcel som hrať a to je pre mňa tá najdôležitejšia vec. Mám 21 rokov chcem robiť to, čo viem najlepšie a to znamená byť na ľade a pracovať pre tím. Som, rád, že som sa s Wild dohodol na novej zmluve a že môžem začať hrať. Čo bolo, bolo. Niektoré veci sa možno nemuseli stať, ale som rád, že som späť," povedal po podpise Gáborík.

Slovenský kanonier sa ako obmedzený voľný hráč nedokázal celé leto dohodnúť s vedením Wild na výške nového kontrakt a preto sa rozhodol začať ročník v slovenskej extralige. V drese Dukly Trenčín sa prezentoval impozantným spôsobom a v deviatich zápasoch zaznamenal 13 bodov za desať gólov a tri asistencie. Po začiatku sezóny NHL už nemohol za Duklu hrať a keďže sa rokovania o novom kontrakte neposúvali k cieľu, rozhodol sa pre zmenu stratégie, keď namiesto agenta Allana Walsha poveril v zastupovaní Davida Schatiu z tej istej organizácie. Manažment Minnesoty po narastajúcej kritike zámorských publicistov vyšiel v polovici októbra z ulity utajovania detailov rokovaní o novej Gáboríkovej zmluve a generálny manažér Doug Risebrough šokujúco vyrukoval so sumami a obvineniami voči druhej strane. Prezradil, že klub 10. septembra ponúkol Gáboríkovi trojročný kontrakt v hodnote 9,5 milióna dolárov, plus výkonnostné bonusy až do sumy 1,75 milióna za sezónu. Táto ponuka Wild by bola druhou najvyššou v histórii NHL, akú kedy klub predostrel voľnému hráčovi po predchádzajúcej nováčikovskej zmluve. Agent Walsh však požadoval za tri sezóny 19,5 milióna.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.