Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Gáborík rozhodol gólom v predĺžení

Sportnet|Publikované 2. dec 2007 o 23:00

MARCEL HOSSA BODOVAL PO 18 ZÁPASOCHSlovenský útočník Marián Gáborík rozhodol gólom v predĺžení o víťazstve svojho tímu Minnesota Wild v piatkovom

MARCEL HOSSA BODOVAL PO 18 ZÁPASOCH

Slovenský útočník Marián Gáborík rozhodol gólom v predĺžení o víťazstve svojho tímu Minnesota Wild v piatkovom súboji NHL nad St. Louis Blues 3:2. Gáborík v 3. min predĺženia unikol a typickou strelou zápästím dosiahol jubilejný desiaty úspešný zásah sezóny.

NEW YORK. Minnesota zaznamenala tretiu výhru za sebou aj zásluhou jednej prihrávky Pavla Demitru. Gáborík strelil v posledných piatich zápasoch rovnaký počet gólov. "Ide mi, tak dúfam, že to potrvá čo najdlhšie. Teraz hráme veľa zápasov doma a je dôležité, aby sme ich čo najviac vyhrali," povedal Gáborík.

Marián Hossa prispel k výhre

Slovenský útočník Marián Hossa prispel jedným gólom k víťazstvu hokejistov Atlanty 4:0 na ľade newyorských Islanders. Všetky góly strelila Atlanta už v prvej tretine a zastavila nepriaznivú sériu troch prehier za sebou.

Už šiestu prehru za sebou utrpeli hráči Ottawy. Tentoraz bol nad ich sily New York Rangers, v ktorého drese zaznamenal pri výhre 5:2 dve asistencie Marcel Hossa. Mladší brat Mariána Hossu tak konečne zastavil čiernu sériu, počas ktorej nebodoval 18 duelov v rade. Hossa bodoval v prvých troch zápasoch sezóny, na ďalšie body čakal až do súboja s Ottawou.

PIATOK:

Chicago - Phoenix 6:1 (5:0, 1:0, 0:1). Góly: 2. T. Ruutu, 4. Toews, 6. Byfuglien, 11. Byfuglien, 11. Byfuglien, 29. T . - 53. Mueller.

New Jersey - Montreal 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Góly: 20. Parise, 34. Parise, 47. Parise, 48. Gionta.

Carolina - Washington 4:3 (1:1, 2:0, 1:2). Góly: 10. Stillman, 26. Cullen, 35. Brind'Amour, 44. Brind'Amour - 3. Ovečkin, 41. Ovečkin, 56. Nylander.

Minnesota - St. Louis 3:2 po predĺž. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0). Góly: 11. Burns (DEMITRA), 21. Rolston, 63. GÁBORÍK - 26. Stempniak, 32. Boyes.

San Jose - Colorado 3:2 (1:0, 2:2, 0:0). Góly: 2. J. Thornton, 25. J. Thornton, 39. Grier - 37. Hejduk, 40. Brunette.

Pittsburgh - Dallas 4:1 (2:0, 1:1, 1:0). Góly: 1. Crosby, 4. Kennedy, 29. Crosby, 55. Malkin - 26. Ribeiro.

Edmonton - Anaheim 5:1 (1:1, 2:0, 2:0). Góly: 3. Hemský, 40. Horcoff, 40. Brodziak, 42. Cogliano, 47. Staios - 8. Getzlaf.

SOBOTA:

Ottawa - NY Rangers 2:5 (0:3, 1:1, 1:1). Góly: 35. Corvo, 55. Heatley - 4. Girardi (MARCEL HOSSA), 8. Shanahan (MARCEL HOSSA), 12. Jágr, 30. Shanahan, 60. Betts.

Buffalo - Carolina 8:1 (2:0, 2:0, 4:1). Góly: 2. Kotalík, 5. Connolly, 36. Mair, 37. Afinogenov, 42. D. Roy, 47. Vanek, 51. Kotalík, 53. Špaček - 59. Ray Whitney.

NY Islanders - Atlanta 0:4 (0:4, 0:0, 0:0). Góly: 1. Kovaľčuk, 7. Boulton, 8. MARIÁN HOSSA, 20. S. Kozlov.

Montreal - Nashville 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 1:0, 1:4 - 0:0, 0:1). Góly: 10. Higgins, 14. Plekanec, 30. Letendresse, 51. Letendresse - 49. Ortmeyer, 53. Legwand, 57. DeVries, 60. Bonk, rozhodujúci sam. nájazd Erat.

Florida - Washington 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). Góly: 43. MEZEI - 4. Pothier, 45. Ovečkin.

St. Louis - Chicago 3:1 (1:0, 2:0, 0:1). Góly: 4. Stempniak, 25. King, 34. M. Johnson - 50. Lang.

Toronto - Pittsburgh 4:2 (1:0, 2:0, 1:2). Góly: 4. M. Bell, 23. J. Blake, 35. Antropov, 60. Ponikarovskij - 49. Malone, 58. Christensen.

Detroit - Phoenix 3:2 (1:0, 0:2, 2:0). Góly: 8. Daciuk, 41. Zetterberg, 46. Cleary, 26. Winnik, 35. Sjöström.

Los Angeles - Colorado 2:5 (2:1, 0:1, 0:3). Góly: 6. Ivanans, 18. Kopitar - 19. Šťastný, 32. Hensick, 41. Smyth, 52. Smyth, 55. Hlinka.

Calgary - Columbus 3:4 po predĺžení (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1). Góly: 30. Langkow, 36. Iginla, 45. Aucoin - 9. Žerdev, 20. Glencross, 45. Beech, 63. Glencross.

Philadelphia - Dallas 1:4 (1:1, 0:3, 0:0). Góly: 1. R. .Jones - 16. Halpern, 22. J. Jokinen, 34. Miettinen, 36. Ribeiro.

Tampa Bay - Boston 4:1 (2:0, 1:1, 1:0). Góly: 6. Lecavalier, 16. Lecavalier, 40. Darche, 47. St. Louis - 38. Glen Murray.

KANADSKÉ BODOVANIE

(zápasy, góly, asistencie, body)

1. Lecavalier (Tampa Bay)26182341

2. Kovaľčuk (Atlanta)25211536

3. Crosby (Pittsburgh)25142236

4. Iginla (Calgary)27142236

5. Zetterberg (Detroit)26171835

6. Alfredsson (Ottawa)24171734

7. Sundin (Toronto)27132033

8. Ovečkin (Washington)27201232

9. St. Louis (Tampa Bay)2692332

10. Richards (Philadelphia)25141731

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Atlanta)22101121

2. Gáborík (Minnesota)20101020

3. Šatan (NY Islanders)247815

4. Chára (Boston)2431215

5. Višňovský (Los Angeles)2511415

6. Stümpel (Florida)2741014

7. Zedník (Florida)238513

8. Demitra (Minnesota)124711

9. Nagy (Los Angeles)224711

10. Meszároš (Ottawa)254711

11. Svatoš (Colorado)239110

12. Radivojevič (Minnesota)24268

13. Marcel Hossa (NY Rangers)22055

14. Kopecký (Detroit)22134

15. Handzuš (Los Angeles)25134

16. Sekera (Buffalo)14112

17. Jurčina (Washington)23112

18. Mezei (Florida)24112

19. Baranka (NY Rangers)1011

20. Ružička (Philadelphia)7000

Brankár (zápasy, gólový priemer, percentuálna úspešnosť zákrokov):

Budaj (Colorado)162,8189,12

TABUĽKY

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantickádivízia

1. NYRangers26159262:5132

2. Philadelphia25149277:7130

3. New Jersey251310264:6128

4. NYIslanders241310156:6527

5. Pittsburgh251112274:7424

Severovýchodnádivízia

1. Ottawa25167280:6734

2. Montreal26139477:7430

3. Boston24139263:6128

4. Toronto271011681:9426

5. Buffalo241211175:6425

Juhovýchodnádivízia

1. Carolina271410386:8631

2. Florida271214169:7625

3. Atlanta251213067:8224

4. Tampa Bay261113281:8024

5. Washington27916263:7920

ZÁPADNÁKONFERENCIA

Centrálnadivízia

1. Detroit26186288:6338

2. St. Louis24158162:5331

2. Chicago261410278:7230

4. Nashville24139273:7228

5. Columbus261210467:6528

Severozápadnádivízia

1. Vancouver25149268:6030

2. Minnesota25149267:6430

3. Colorado251410174:7329

4. Calgary271013473:8424

5. Edmonton261114164:7923

Pacifickádivízia

1. Dallas27149479:7032

2. San Jose24128463:5428

3. Anaheim271211466:7628

4. Phoenix241113059:7322

5. Los Angeles251014168:8121

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.