Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Gáborík predviedol najlepší výkon za Columbus

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|11. okt 2013 o 13:41

Slovenský krídelník začal sezónu dobre. V troch zápasoch dal dva góly a na tri prihral.

Presne takéto výkony od svojej najväčšej hviezdy v Columbuse očakávajú. Marián Gáborík bol v zápase proti Buffalu všade. Skvele korčuľoval, prihrával a dal aj góly. Na výsledku 4:1 mal spolu s brankárom Bobrovským najväčší podiel, keď zaznamenal gól a dve asistencie.

Bol to jeho najlepší výkon po prestupe do Blue Jackets. „Gáborík bol nebezpečný pri každom striedaní. Presne toto očakávate od vášho najlepšieho strelca,“ okomentovali výkon Slováka na oficiálnej stránke tímu.

„Vytvorili sme si viacero šancí. Je to tretí zápas a verím, že sme sa dostali do formy. Výborne nám opäť zachytal Bob,“ hovoril The Columbus Dispatch slovenský krídelník.

Gáborík začal sezónu vo veľmi dobrej forme. Po troch zápasoch je najproduktívnejším hráčom Columbusu s dvoma gólmi a troma asistenciami.

Trenčan potrebuje veľmi dobrú sezónu, keďže mu končí zmluva. V 31 rokoch má určite šancu na aspoň jeden viacročný kontrakt.

Vlaňajší ročník mal slušný, ale po sezóne, v ktorej dal 41 gólov a mal 76 bodov sa čakalo viac ako 27 bodov v 47 stretnutiach.

Po dlhšom čase sa javí pozitívne aj Gáboríkov prestup, keď vymenil Rangers za perspektívny Columbus. Blue Jackets majú z troch zápasov dve výhry, zatiaľ čo newyorský tím sa trápi a v posledných dvoch stretnutiach mal hrozné skóre 2:15.

„Bolo to rozhodnutie klubu. V Rangers som prežil pekné roky, ale už to je za mnou. Sústredím sa len na úspech s Columbusom,“ vrátil sa k téme pre newsday.com Trenčan.

Pre Blue Jackets je forma Gáboríka veľmi dôležitá aj s ohľadom na posledný ročník, v ktorom im ušlo play off o jeden bod. „Náš mladý tím získal v minulej sezóne množstvo potrebných skúseností. Nesmieme však mať veľké oči, musíme hrať pozorne a výsledky prídu.“

Súvisiace články