Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Gáborík pomohol Los Angeles gólom do finále NHL

Marián Gáborík vybojoval pre Kings predĺženie. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|Publikované 2. jún 2014 o 03:10

V boji o Stanleyho pohár vyzvú New York Rangers hráči Los Angeles Kings, ktorí vyradili vo finále konferencie Chicago.

BRATISLAVA. Hokejisti Los Angeles zvládli aj tretí siedmy zápas v tohtoročnom play off. Stali sa prvým tímom v histórii NHL, ktorému sa niečo podobné podarilo. Zaujímavosťou je, že všetky rozhodujúce stretnutia odohrali na ľade súperov.

Chicago nedokonalo obrat v sérii, v ktorej prehrávalo 1:3 na zápasy. Pritom v rozhodujúcom dueli proti Kings trikrát viedlo.

((f))

Začalo skvele, keď bolo už v deviatej minúte 2:0, ale kalifornský klub vždy vyrovnal. Dôležitý gól na 4:4 strelil v tretej tretine Marián Gáborík. Pre Slováka to bol dvanásty zásah v tohtoročnom play off.

Los Angeles rozhodli o postupe v šiestej minúte predĺženia, kedy pomohol k výhre tečovanou strelou obranca Alec Martinez.

"Necítili sme sa najlepšie, lebo sme nevyužili dva mečbaly. Dôležité bolo, že sme rýchlo vyrovnali v dnešnom zápase na 2:2. Stále sme si verili a nakoniec sme to otočili. Bola to výborná séria," hovoril obranca LA Drew Doughty.

Gáboríkov vyrovnávajúci gól na 4:4.

Gáborík si zahrá prvýkrát v kariére finále NHL. Bude to pre neho o to špecifickejšie, keďže ho čaká New York Rangers, v ktorého drese odohral takmer štyri sezóny.

Siedmy zápas série veľmi nevyšiel Mariánovi Hossovi s Michalom Handzušom. Hossa odohral vyše dvadsať minút, ale neujala sa ani jedna z jeho striel, mal dve mínusky a Handzuš bol na ľade necelých deväť minút a tiež skončil s mínuskou.

Finále NHL začína v noci zo stredy na štvrtok nášho času v Los Angeles.

Finále Západnej konferencie

Chicago - Los Angeles 4:5 pp (3:2, 0:1, 1:1 - 0:1), stav série 3:4

Góly a asistencie: 6. Saad (P. Kane, Shaw), 9. Toews (P. Kane, Seabrook), 18. Sharp (Kruger), 39. Sharp (Saad) - 17. J. Carter (D. Brown, Toffoli), 18. Justin Williams (Vojnov, King), 31. Toffoli (M. Greene, King), 53. GÁBORÍK (D. Brown, Kopitar), 66. Martinez (Justin Williams, M. Greene)

Brankári: Crawford - Quick, strely na bránku: 41:32, 22 315 divákov

Michal Handzuš (Chicago) odohral 8:40 min, mal 2 strely a 1 mínusový bod, Marián Hossa (Chicago) odohral 20:39 min, mal 6 striel a dva mínusové body, Marián Gáborík (LA) odohral 17:40 min, mal 2 plusové body, 3 strely a strelil 1 gól