Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Gáborík: Nad šampionátom ešte nerozmýšľam

(Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|16. apr 2013 o 16:18

Slovenský krídelník si v prvých zápasoch za Columbus potvrdil, že neprešiel do slabšieho tímu. Blue Jackets bojujú aj vďaka nemu o play off. Vyhrali posledné štyri zápasy za sebou.

DENVER. Necelé štyri roky v New York Rangers sa neskončili pre Mariána Gáboríka najšťastnejšie. Po dlhých dohadoch sa klub rozhodol svojho strelca vymeniť do Columbusu.

"Tesne pred uzávierkou na výmeny za mnou prišiel generálny manažér, že majú ponuku z Columbusu a či som ochotný zrušiť klauzulu o tom, aby ma mohli vytrejdovať. Nechal som si to prejsť hlavou a nakoniec som súhlasil,“ vrátil sa k udalostiam z posledných týždňov Gáborík.

Faktorom aj Prospal

Na jeho rozhodnutí mal veľkú zásluhu aj český útočník Václav Prospal, s ktorým si rozumel predtým v Rangers.

"Gabby mi pred trejdom volal. Presvedčil som ho na to, že sú tu chalani, ktorí tvrdo pracujú a ich cieľom je play off," hovoril SME Prospal.

„Na New York budem spomínať pekne. Boli to dobré štyri roky, škoda, že nám to túto sezónu nešlo, ale potreboval som zmenu aj ja. Tu je perspektívny tím, ktorý sa môže len zlepšovať,“ doplnil Trenčan.

Prioritou pre neho je, že Columbus je stále v hre o play off. Slovenský krídelník nastúpil zatiaľ v siedmich zápasoch, v ktorých strelil tri góly a na tri prihral.

„Gabbyho sme brali hlavne pre jeho strelecké schopnosti, a preto, že vzbudzuje v súperoch rešpekt. Už len jeho prítomnosť na ľade zvyšuje v našich mladých hráčoch sebavedomie. Je to možno ten posledný článok, ktorý potrebujeme na úspech,“ hovoril pre SME tréner Blue Jackets Todd Richards.

Z prestupu Slováka sa teší aj brankár Sergej Bobrovský, ktorý je hlavným strojcom úspechu tímu. V štatistikách NHL je v popredí, keď má priemer 2,03 gólu na zápas s 93,1 percentuálnou úspešnosťou.

„Pre mňa je najdôležitejšie, že mám podobného strelca na svojej strane. Dúfam, že sa čoskoro dostane do správnej streleckej formy a potiahne nás do play off,“ hovoril mladý ruský brankár.

((video))

Bodov ako Detroit

Columbus hrá v poslednom čase vo výbornej forme. V tabuľke Západnej konferencie sa dostal na deviate miesto, pričom má rovnaký počet bodov ako Detroit. Red Wings majú výhodu v tom, že odohrali o zápas menej.

„Super je, že sme vyhrali štyri zápasy za sebou. Je to povzbudenie hlavne z toho dôvodu, že máme ťažké vyžrebovanie a hráme takmer všetko vonku,“ dodal Gáborík.

Postavenie jeho tímu na hrane play off nahráva reprezentácii, ktorú by mohol posilniť na blížiacich sa majstrovstvách sveta.

Základná časť v NHL sa však pre výluku končí až 27. apríla. Majstrovstvá sa začínajú už 3. mája a Slováci nastúpia v ten deň proti Francúzsku.

„Nad šampionátom zatiaľ nerozmýšľam. Uvidíme, ako na tom budem zdravotne, teraz sa sústredím len boj o play off.“

Súvisiace články