Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Gáborík možno vynechá sezónu

TASR|11. okt 2003 o 15:13

Minneapolis 11. októbra (TASR) - Rokovania o novej zmluve slovenského hokejistu Mariána Gáboríka v klube Minnesota Wild zamrzli a podľa hráčovho agenta ...

Minneapolis 11. októbra (TASR) - Rokovania o novej zmluve slovenského hokejistu Mariána Gáboríka v klube Minnesota Wild zamrzli a podľa hráčovho agenta je možné, že vynechá celú sezónu. Rovnaká situácia sa vyvinula aj v prípade ďalšieho obmedzeného voľného hráča tímu Pascala Dupuisa.

Agent oboch produktívnych útočníkov Allan Walsh pre zámorské médiá uviedol, že je veľká možnosť nepodpísania oboch jeho klientov do konca sezóny: "V súčasnosti sme v štádiu dúfania, že sa predsa niečo udeje." Momentálne sa nedeje nič už vyše týždňa, keď Walsh s generálnym manažérom Dougom Risebroughom rokovali tri hodiny v rámci obeda. Odvtedy sa meno hviezdy divochov na tejto báze nespomenulo, čo potvrdil aj Risebroughov zástupca Tom Lynn. Agent Walsh zároveň zdôraznil, že jeho klient Dupuis zvažuje tri atraktívne ponuky z európskych klubov.

Mediálni analytici čoraz častejšie kriticky píšu o postoji Wild ku svojej mladej hviezde. V Amerike sa síce rešpektujú pravidlá hokejového biznisu, ale ako uvádza publicista Tom Powers (Pioneer Press), "je iba jeden Marián Gáborík a mal by byť výnimkou, nie pravidlom". Ten istý autor vo svojej úvahe ďalej píše: "V šatni Wild odstránili menovku Mariána Gáboríka. Je to starý refrén - hokej je obchod. Chápem všetko v súvislosti s fiškálnou zodpovednosťou. No je hanba, že Gáborík nie je s tímom. Dal viac gólov, predal viac dresov a vyvolal viac záujmu, než ktokoľvek iný."

ph

Súvisiace články