Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Gabašvili je podozrivý z ovplyvňovania výsledku na turnaji v Hamburgu

Gabašvili tvrdí, že v Hamburgu hral so zraneným kolenom. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 14. aug 2014 o 20:02

Podozrenie padlo na zápas prvého kola, v ktorom podľahol Danielovi Gimeno-Traverovi 2:6, 3:6.

NEW YORK. Ruský tenista Tejmuraz Gabašvili je podozrivý z účasti na ovplyvnení výsledku zápasu. Informáciu priniesla ruská tlačová agentúra ITAR-TASS s odvolaním sa na americké médiá.

Nezisková organizácia Federbet zaoberajúca sa šetrením výsledkov duelov, považuje za podozrivé stretnutie prvého kola turnaja ATP v nemeckom Hamburgu.

Ruský tenista v ňom podľahol Španielovi Danielovi Gimeno-Traverovi 2:6, 3:6. Podľa organizácie Gabašvili príliš ľahko daroval súperovi víťazstvo. Zápas, ktorý sa konal 14. júla, trval hodinu a dvadsaťjeden minút.

V súčasnosti obaja športovci popierajú, že by mal zápas nešportový charakter. "Už počas turnaja vo Wimbledone som sa necítil veľmi dobre. Pravdepodobne sa tieto informácie dostali von a stávkujúci využili situáciu. Teraz je celá vina na nás. Osobne nemám čo skrývať."

"Niektorí športovci zarábajú 100-tisíc dolárov ročne a majú domy, ktoré stoja štvornásobne viac. To sú ľudia, o ktorých by mali byť pochybnosti, že niečo ne je v poriadku. V Hamburgu som hral so zranením kolena, ktoré ma trápilo už niekoľko mesiacov," konštatoval ruský tenista.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.