Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Futsalistov čakajú ešte dohrávky

Sportnet|Publikované 31. jan 2013 o 23:00

Program najvyššej futsalovej súťaže je rozháraný a tabuľka neúplná, lebo mužstvám treba absolvovať ešte niekoľko dohrávok.

Momentálne je program najvyššej futsalovej súťaže rozháraný a tabuľka neúplná, lebo mužstvám treba absolvovať ešte niekoľko dohrávok. Týka sa to i kolektívu FK Slovanet Prešov.

PREŠOV. Východniarov pôvodne čakal tento týždeň súboj s Nitrou (podľa prvotného vyžrebovania v prvom vzájomnom stretnutí mali hrať doma a teraz vonku, ale súper ich požiadal o opačné garde), lenže liga sa „zasekla“ z dôvodu povinností reprezentácie.

Štátny kouč Ján Janík totiž naplánoval na začiatok februára sústredenie národného celku v Španielsku.

V 16-člennej nominácii nefiguruje nikto z Prešova a väčšinu kádra tvoria futsalisti majstrovského Slov-maticu FOFO Bratislava (11 jednotlivcov), ktorých dopĺňajú okrem iných aj Kyjovský a Serbin z RCS Košice.

Slováci odohrajú v rámci výcvikového tábora i tri stretnutia s domácimi klubmi - CFS Esparraguera, FS Marfil Santa Coloma a Coverom Premia - ako súčasť prípravy na kvalifikáciu ME 2014, keď zápolenia v 2. skupine sa uskutočnia koncom marca na Slovensku a súpermi našich budú Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina a Nórsko.

Keďže sa blíži záver základnej časti a riadiaci orgán sleduje aj regulárnosť súťaže, urobil vo finiši niektoré zmeny v pôvodnom programe.

Prešovčania budúci piatok absolvujú dohrávaný duel v Žiline. V piatok 15. februára v 16. kole privítajú Nitru a v 17. kole Acorss Pinerolu Bratislava.

Na záver dlhodobej časti vycestujú do Košíc na súperenie s hostiteľským celkom P. K. P.

Netreba pripomínať, že vo zvyšných štyroch meraniach síl sa pokúsia hráči FK Slovanet zabezpečiť si miestenku v nadstavbovej fáze prvej pätice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.