Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Futsalisti začínajú v Prešove

Sportnet|Publikované 8. nov 2007 o 23:00

V tomto týždni odštartoval nový ročník Regionálnej futsalovej ligy, ktorej víťaz má právo štartovať v baráži o postup do Slovenskej ligy, kde náš

región reprezentujú RCS Košice a Buldogs Poprad.

KOŠICE. Z roka na rok rastie popularita tohto športu a čom svedčí aj rekordný záujem účastníkov v regionálnej lige. V tejto sezóne bude o jedno barážové miesto bojovať desať celkov. Vlani sa v tejto súťaže zúčastnilo iba šesť mančaftov. Prvé stretnutie sa odohralo v utorok, keď podľa očakávania vyhrala Izola Košice nad Amicusom Prešov vysoko 11:0. Včera bolo na programe druhé stretnutie prvého dvojkola, v ktorom Alcomplet Izolácie Košice hostil Aqu Michalovce, ale skončilo sa po našej uzávierke. Ostatné zápasy 1. dvojkola sa hrajú v sobotu od 13.00 h v Mestskej ŠH v Prešove.

Na družstvá čaká 9 turnajov

"Už v minulosti sa nám osvedčil turnajový model regionálnej súťaže, ktorý sa nemení aj v novej sezóne. Hrať sa bude systémom deviatich turnajov, na ktorých odohrajú družstvá vždy dva zápasy, ktoré sa započítavajú do celkovej tabuľky. V novembri a decembri sa odohrajú turnaje v Prešove, Sabinove, Levoči, Košiciach a Sečovciach. Očakávam kvalitnú a divácky atraktívnu ligu, pretože v družstvách okrem futsalových špecialistov hrajú aj poprední hráči regionálneho veľkého futbalu. K favoritom súťaže patrí minuloročný víťaz Kláštorná Košice a rovnako aj vlani strieborná Aqua Michalovce. Postupovými ambíciami sa netají ani Alcomplet Izolácie Košice. K tradične silným družstvám budú určite patriť Gasmonta Vranov, Oscar Sabinov i košické celky Delta online a Izola. Veľkou neznámou sú Kvalita tour Poprad a prešovský Amicus, ktorý má vo svojom strede niekoľko hráčov reprezentácie Slovenska nepočujúcich. Útok na stred tabuľky avizuje aj posledný celok v minulej sezóne Lion Šatex Poprad," prezradil aktuálne novinky pred úvodným dvojkolom predseda Regionálneho zväzu Košice M. Andor.

JAROSLAV GLOVIČKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.