Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Futsalisti prišli o možný bronz

(Autor: ilustračné archív)
_novy|Publikované 27. jún 2016 o 22:00

Futsalový tím FK Prešov sa do bojov o bronz nedostal. Zápasy sa nehrali.

PREŠOV. V extraligovej futsalovej tabuľke sa FK Prešov umiestnil na štvrtej priečke. Prečo sa teda zápasy o bronz neuskutočnili?

„Pred začiatkom sezóny sa konalo stretnutie, na ktorom sme sa dohodli na určitých pravidlách. Ešte skôr, než sa samotná súťaž začala, však došlo k ich zmenám“ hovorí manažér FK Prešov Dušan Michalčík a dodáva, že pri oficiálnom zverejnení upraveného rozpisu došlo k chybe pri odseku o tom, že zdolaní semifinalisti majú hrať súboje o tretie miesto.

Po vyradení Prešova Slov-Maticom začali pátrať, kedy budú tieto zápasy.

„A vtedy nám bolo povedané, že sa už hrať nebude. Až v tom čase sme sa dozvedeli, ako to v skutočnosti je, že daný text omylom zostal v rozpise uvedený. Ako klub sme sa obrátili na exekutívu slovenského futsalu, no nikto sa k tomu relevantne nevyjadril. Odohrať zápasy o 3. miesto nám tak už nebolo umožnené a sezóna bola uzavretá s tým, že sme v nej skončili štvrtí. Do úvahy sa totiž brala tabuľka po základnej časti a v nej sme skončili o skóre za treťou Nitrou. V prípadných vzájomných súbojoch by sme si na tohto súpera trúfali, ale v tejto chvíli je už bezpredmetné nad tým špekulovať,“ opisuje D. Michalčík neprofesionalitu súťaže.

Celý rozhovor prinesieme o týždeň.

Autor: _novy

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.