Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Futsalisti Prešova začínajú sezónu

Tréner. Pre Richarda Bača to bude dnes dvojnásobná premiéra. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 26. sep 2013 o 22:00

Dnes sa začína nový ročník najvyššej futsalovej súťaže, v ktorom bude mať východné Slovensko iba jediného zástupcu - FK Slovanet Prešov.

To preto, že košické celky RSC a P. K. P. sa odhlásili. Táto skutočnosť spôsobila, že sila Šarišanov by mala byť výrazne iná, keďže z Košíc do Prešova zavítal nielen nový tréner Richard Bačo, ale i poltucet hráčov. V minulom ročníku nováčik len tesne zostal pred bránami bojov medzi najlepšími, v nastávajúcej sezóne sa rozhodne mieni dostať do play–off o medaily a majstra.

PREŠOV. Aktuálnu formu naznačí ouvertúra dnes o 19.30 h na tradičnom mieste v hale Hotelovej akadémie na Baštovej ulici.

Prvý súperom bude Púchov. Nováčik, ktorý môže byť nepríjemný pre každého. Veď v baráži si poradil s oboma extraligistami - Čekanom Mekenroff Bratislava a Žilinou.

„Bude to náročné meranie síl. Toto mužstvo poznám, je poskladané z bývalých hráčov Dubnice, ktorá niekoľko rokov súperila so Slovmaticom o titul. Takže ide o skúsených borcov,“ poznamenal R. Bačo s tým, že ide na začiatok o naozaj kvalitného rivala.

Kouč zdôraznil, že ako on aj hráči sa nevedia dočkať štartu zápolení, ktorý sa oddialil a príprava zase natiahla.

Keďže v tomto regióne je náročné zháňať sparingpartnerov, Prešovčania odohrali len päť prípravných zápasov so Sabinovom a na medzinárodnom turnaji v Krosne.

Tréner by privítal oveľa viac previerok na vyhratie sa, ale na to bude priestor až v samotnej súťaži, ktorá bude mať o čosi iný formát než dosiaľ. Prvé sexteto pôjde do vyraďovačky, zvyšní štyria zase budú bojovať o účasť v baráži.

Pretláčanie mladých

V minulom ročníku hlavne spočiatku hráči FK Slovanet ťažili z nadšenia a tento entuziazmus by si mali preniesť aj do ďalšieho obdobia.

Káder sa značne rozšíril a nemalo by sa teda stať, že v prípade zranenia, choroby alebo pracovnej či študijnej zaneprázdnenosti bude lavička zívať prázdnotou. Na druhej strane niektoré čerstvé informácie čiastočne skrotili optimistickú náladu.

„Len tento týždeň sme sa dozvedeli, že dvoch jednotlivcov nám nepustia z veľkého futbalu. Ide o už bývalého kapitána celku Tomáša Eliaša a Adama, na ktorých sme sa spoliehali. Musíme čeliť tejto absencii a pripraviť sa na iné zloženie formácií.“

K tomu treba pridať aj to, že i Biľ (nastúpil na policajnú akadémiu) nebude k dispozícii minimálne niekoľko mesiacov. Na súpiske sa tak nachádza cez 20 hráčov.

„Základnú zostavu si ešte musím premyslieť vzhľadom na tieto nečakané zásahy,“ potvrdil včera predpoludním kormidelník s tým, že počas štvrtkového tréningu už bude formovať zostavu.

Straty sú zase vyvážené príchodmi mladíkov z Košíc (niektorí sú aj reprezentanti do 21 rokov) - Hudáčka, Miklera, Rohaľa, Lalkoviča. K nim pribudli aj ďalší Košičania - skúsenejší Hernandez a Majoroš.

S nimi sa však tiež momentálne nedá rátať. Prv menovaný je zatiaľ pracovne v zahraničí a druhý zase po operácii. Všetko nasvedčuje tomu, že momentálne by mal byť jednotkou v bránke Lipka.

K zamýšľanému hernému štýlu R. Bačo naznačil: „Snažím sa využívať rýchlosť a dynamiku zverencov. V domácom prostredí budeme tlačiť na ofenzívny štýl, aby sme pritiahli ľudí na tribúny. Návštevnosť na futsale v Prešove bola naozaj závideniahodná a radi by sme si udržali priazeň publika aj naďalej.“

Zámerom klubu je popri úspešných výsledkoch staviť viac na omladinu, mapovať ju a dávať jej šancu uchytiť sa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.