Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Futsalisti Angels Humenné budú hrať východnú 3b extraligu

Angels Humenné. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 12. nov 2015 o 23:00

Najvyššia futsalová súťaž vo východoslovenskom regióne je 3b extraliga.

Kým v minulom ročníku ju hrali iba štyri tímy, v tomto ich bude šesť. To napriek tomu, že vlani druhý Troligabus Prešov a štvrtý BNP team Vranov n/T sa do súťaže neprihlásili.

HUMENNÉ. Štartovať budú popri vlaňajšom víťazovi Grizzly Slovakia Košice a MFK Partizán Bardejov nováčikovia Angels Humenné, Chippendales Stará Ľubovňa, K Corp Poprad a béčko prvoligového FK Prešov.

Herný systém je bežný pre dlhodobé súťaže, zahrá si každý s každým doma a vonku vždy koncom týždňa podľa toho, ako jednotlivým mužstvám podmienky umožnia. Hrací čas je dvakrát 20 minút, pričom sa hrá čistý čas. Prvá časť je plánovaná v termíne od 13. novembra do 11. decembra 2015, odvetná v čase od 8. januára do do 5. februára 2016.

Víťaz 3b extraligy získa právo účasti v baráži o postup do Slovenskej ligy, v ktorej v tejto sezóne štartuje z východu len FK Prešov. Postupujúci Troligabus Prešov sa pred začiatkom súťaže odhlásil.

Je na čo nadviazať

Angels sú úspešný účastník Mestskej futsalovej ligy v Humennom, predvlani boli druhí, vlani tretí. Do povedomia slovenskej futsalovej verejnosti sa zapísali postupom až do Final Four Slovenského pohára 2014. Vo štvrťfinále zdolali ligistu ŽFA Žilina na jeho pôde 9:7 a v odvete v humenskej športovej hale pred 1 050 divákmi síce prehrali 1:3, ale pri rovnosti skóre o ich postupe rozhodlo viac nastrieľaných gólov na súperovej palubovke.

Donori klubu sú bratia Schlimbachovci a práve oni sa podujali prijať ponuku na zorganizovanie mužského a juniorského Final Four v Humennom. V polovici júna 2014 bola v tomto meste futsalová slávnosť a nechýbalo veľa, aby sa hráči Angels prebojovali až do finále pohára. V semifinále napokon po predĺžení prehrali s extraligistom Pinerolou Bratislava 3:4. V zápase o tretie miesto pokorili DOXX Žilina 3:2 a dosiahli svoj najväčší úspech v krátkej histórii klubu.

Angels hrali v zostave: M. Dudič – P. Mycio, T. Opiela, L. Gabák, G. Horvát, A. Šalata, P. Murinčák, A. Lojan, J. Mihalič, M. Mamaj. Tréner bol V. Vasiľko.

Na okraj účasti v dlhodobej regionálnej súťaži sa opora tímu Angels Lukáš Gabák na internetovom portáli klubu vyjadril, že humenské mužstvo, hoci je nováčik, nechce byť iba do počtu a pokúsi sa robiť dobré výsledky so všetkými súpermi. Hrou chcú Angels potešiť divákov a očakávajú, že ich do športovej haly na ich zápasy príde čo najväčší počet.

TERMÍNY

Piatok 13. 11. o 20.00 hod.: Partizán Bardejov - Angels

Piatok 20. 11. o 17.30: Angels - Chippendales St. Ľubovňa

Piatok 27. 11. o 17.30: Angels – FK Prešov B

Piatok 4. 12. o 17.30: Angels – Grizzly Košice

Sobota 12. 12. o 17.30: Angels - K Corp Poprad

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.