ME vo futsale 2022, ilustračná fotografia.
ME vo futsale 2022, ilustračná fotografia. (Autor: Reuters)
TASR|24. jan 2022 o 19:45 (aktualizované 24. jan 2022 o 23:00)

Alex Merlim strelil gól na oboch stranách ihriska.

GRONINGEN. Reprezentanti Talianska si na ME vo futsale 2022 pripísali druhý nerozhodný výsledok. Po remíze 3:3 s Fínskom si v pondelok podelili body aj so Slovinskom po výsledku 2:2. Oba tímy majú na konte dva body.

Taliani išli do vedenia už v prvej minúte, keď skóroval Douglas Nicolodi. Ešte v prvom polčase však o tesný náskok prišli, keďže vlastný gól si strelil Alex Merlim.

Bol to však práve naturalizovaný Brazílčan, kto Talianom zabezpečil aspoň bod, keď v 33. minúte reagoval na vedúci zásah Nejca Hozjana.

Na čelo B-skupiny sa po druhom hracom kole posunul Kazachstan, ktorý deklasoval Fínsko 6:2. V zápase síce dvakrát prehrával, ale aj vďaka dvom gólom Birzhana Orazova a Arnolda Knauba otočil skóre.

ME vo futsale 2022 - 24. január:

B-skupina (Groningen):

Taliansko - Slovinsko 2:2 (1:1)

Góly: 1. Nicolodi, 33. Merlim - 10. Merlim (vlastný), 30. Hozjan

Fínsko - Kazachstan 2:6 (1:1)

Góly: 13. Hosio, 24. Korpela - 18. a 32. Orazov, 29. a 34. Knaub, 25. Higuita, 40. Valjulin