Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Futbal:V FC Barcelona opäť vnútorné nepokoje

TASR|10. jan 2001 o 18:49

Barcelona 10. januára (TASR) - Francúzski futbaloví reprezentanti v službách španielskeho vicemajstra FC Barcelona Emmanuel Petit a Richard Dutruel sa svojimi vyhláseniami postarali o ďalšie nepokoje vo vnútri tohto katalánskeho klubu. Obaja verejne kriti

zovali trénera Llorenca Serru Ferrera za to, že ich nezaraďuje do základnej zostavy.

"Neviem, či som Ferrerovi nesympatický, ale pravdepodobne bol môj prestup do Barcelony rozhodnutím niekoho iného ako trénera," povedal brankár Dutruel. V bránke katalánskeho klubu momentálne chytá iba 19-ročný Jose Manuel Reina, ktorý bol pôvodne až trojkou tímu. Slová frustrácie zazneli aj z úst majstra sveta z roku 1998 Emmanuela Petita: "Nie som spokojný, samozrejme by som radšej hral. Ale mám sa zastreliť? Budem musieť zhodnotiť moje pôsobenie v Barcelone."

Problémy vo vedení Barcelony spôsobuje aj nevraživosť medzi prezidentom klubu Joanom Gaspartom a trénerom Serrom Ferrerom. Gaspart nevie Ferrerovi odpustiť, že práve pre postoj trénera katalánskych futbalistov stroskotal prestup Brazílčana Crisa. "Všetko už bolo dohodnuté. S vedením brazílskeho klubu Cruzeiro sme našli spoločnú reč, dohodli sme sa aj po finančnej stránke. Nakoniec Ferrer povedal, že Crisa nechce. Úplne sme sa zosmiešnili," povedal pre španielske médiá predseda správnej rady FC Barcelona.