Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Futbalu v hornom Gemeri nevládnu anonymní ľudia

Sportnet|Publikované 4. okt 2002 o 22:00

Rožňava - V uplynulom týždni sa rozvírila hladina okolo neuskutočneného futbalového turnaja mladších žiakov - prípraviek. "I napriek problémom, ktoré

v celom mládežníckom futbale na Slovensku, náš okres nevynímajúc, pretrvávajú, si myslím, že ObFZ Rožňava venuje mládeži dostatočnú pozornosť. Mnohé veci si však treba vydiskutovať a zlepšiť ich," povedal sekretár ObFZ Rožňava a tréner mládeže Dušan Pollák.

Medzi niekoľkými príkladmi D. Pollák uviedol, že mužstvá I. triedy sa môžu rozhodnúť, či zaradia do súťaží mládeže dorastencov alebo žiakov, pričom medzi dorastencami môžu štartovať až piati hráči na platné žiacke preukazy. "Presadili sme zakúpenie futbalových lôpt pre mládežnícke družstvá v okrese už vlani a v tejto sezóne tiež v sume 45-tisíc korún," podotkol D. Pollák.

Podľa jeho slov, aj keď je Rožňavský región jeden z najmenších, patrí v starostlivosti o mládež medzi najúspešnejšie v celoslovenskom meradle. Záleží vždy iba na funkcionárov klubov ako s mládežou narábajú. Futbalu v hornom Gemeri však nevládnu anonymní ľudia. "Niektorí činovníci sa hrajú na spisovateľov, hovoria o čestnosti a čistote futbalu, ale opýtali sa už samých seba, či je všetko v poriadku aj u nich v klube? Skúsme sa zamyslieť. Množia sa sťažnosti na prácu ObFZ a jednotlivých odborných komisií zväzu. Kto však volil na konferencii zväzu a následných zasadnutiach zloženie Rady a VV ObFZ, či komisií, ktorých práca sa teraz niekomu nepáči? Všade sú tam ľudia, ktorí robia v kluboch v našom okrese. Prečo je potom vraj na zväze bordel? Kto ho vyrába na ihriskách i v zákulisí? Navrhujem, nech si všetci tí kritici odpovedia sami sebe a vezmú raz za čas zodpovednosť sami na seba," povedal D. Pollák.

Ako jeden z posledných príkladov uviedol D. Pollák súťaž mladých futbalistov, ktorú organizuje ObFZ v spolupráci so SFZ a športovou firmou Nike pod názvom Nike Premier Cup 2002. Žiacke družstvá súťažia o zápasovú loptu v hodnote 2,5-tisíc korún od firmy Nike, každý hráč dostane poštou od Nike darček a víťazi oblastných kôl má možnosť postupu. "Prihlásili sa iba tri družstvá. Kde sú ostatní, vrátane FK Hrhov? Asi sme zase na vine my na zväze," uzavrel D. Pollák.

Na záver dodal, že reagoval preto, že nemá rád lži a polopravdy, ktoré sa dostali na stránky médií. Pritom fandí všetkým, ktorým na mládeži záleží. "Vrátane Hrhovčanov. Je chvályhodné, že sa snažia robiť s mládežou a posledné roky majú družstvá dorastu, žiakov i prípravky," uviedol D. Pollák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.