Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Futbalu ostal verný aj po sedemdesiatke

Sportnet|Publikované 16. dec 2003 o 23:00

Jasenov - Kto chodil na piatoligové zápasy do Jasenova , vždy obdivoval kvalitne pripravené futbalové ihrisko. Domáci priaznivci vedeli, kto má na

tom najväčšiu zásluhu, ale ostatní účastníci sa zaujímali o to, kto túto zodpovednú prácu realizuje. Bolo tomu tak hlavne počas tohtoročného suchého leta, kedy bolo problémom udržať trávnik v dobrom stave. V Jasenove to bolo o to ťažšie, že ihrisko je pri rieke Laborec a má štrkový podklad, kam vlaha rýchlo unikala. Hospodár futbalového oddielu Andrej Marcinčák však aj napriek tomu dokázal, že na hracej ploche bola vždy zelená tráva. Dosiahol to pravidelným polievaním a kosením. Nečudo preto, že jeho meno sa počas zápasov často spomínalo.

Ale ešte častejšie sa o tomto funkcionárovi hovorilo v posledných dňoch. Bolo to preto, že oslavoval okrúhle životné jubileum - sedemdesiate narodeniny. K nemu mu prichádzali zablahoželať aj priaznivci jasenovského futbalu a hlavne tí mladší sa zaujímali jeho pôsobením vo futbale. Jednoznačne sa dá povedať, že bol naozajstným milovníkom miestneho futbalu. Ako hráč hral krátku dobu v Neratoviciach, kde bol na zaškolenie pre vznikajúci závod Chemlon Humenné a počas vojenskej základnej služby hral v Malackách.

Ostatné roky bojoval za klubové farby Jasenova, kde skončil s aktívnou činnosťou ako tridsaťročný. Ale jeho veľkým koníčkom aj naďalej zostal futbal. V klube pôsobil aj naďalej ako funkcionár a aj v tomto období je hospodárom klubu, čo dáva záruku, že ihrisko pri Laborci bude aj naďalej na patričnej úrovni. "Samozrejme, že to je mojim cieľom," povedal nám oslávenec, keď sme mu prišli zagratulovať k peknému jubileu. Ku gratulantom sa pripája aj naša redakcia. Nech sa Ti aj naďalej darí Andrej na všetkých úsekoch života.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.