Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Futbalový Westton Cup otvoria zajtra

Sportnet|Publikované 6. feb 2009 o 00:00

Futbal, zábava, úspešní muži, pekné ženy. To všetko sa dá vidieť na halovom futbalovom turnaji osobností Westton Cup 2009. Ako sme už informovali,

štrnásty ročník populárneho športovo-spoločenského podujatia sa uskutoční zajtra v športovej hale Prešovskej univerzity v Prešove.

PREŠOV. Organizátormi v poradí štrnásteho ročníka Westton Cupu sú Miroslav Mackulín a mesto Prešov. Uskutoční sa pod záštitou prešovského primátora Pavla Hagyariho. Partnermi tohto populárneho podujatia sú známy futbalový svetobežník Stanislav Varga aj skupina Drišľak.

Dva prešovské výbery

Halový futbalový Westton Cup začal písať svoju históriu V Košiciach. Prvé tri ročníky sa konali v metropole východu. Ďalšie potom v Prešove, Trebišove, Poprade, Spišskej Novej Vsi, Bardejove či Sabinove. Účasť na prešovskom turnaji potvrdilo desať tímov. Tie budú rozdelené do dvoch skupín. V červenej sa predstavia Interhouse Slovan, TV Markíza, Hádzaná Stars - Drišľak, Multiserv Slovakia, Teko Košice. V modrej o postup do záverečných bojov budú zápoliť Slovan Bratislava, Primátor team Prešov, Infiniti Media,3B Agentúra Prešov, VSE Košice. "V podstate ide o turnaj so stabilnými hráčmi nad 35 rokov, medzi nimi s viacerými čulými päťdesiatnikmi a stabilnými desiatimi tímami. Striedame iba dva. Podľa toho, v ktorom meste turnaj organizujeme. V záujme zvýšenia atraktivity pozývame domáce výbery," vraví Miroslav Mackulín.

Štochl, Tittel, Švajda, Varga, Zvara, Murajda

Kolotoč futbalových súbojov sa v športovej hale PU v Prešove roztočí túto sobotu o 9.hodine. Zápasmi v skupinách bude pokračovať do 15.hodiny. Potom nasledujú vystúpenia skupiny Drišľak, prešovských mažoretiek, prešovského Dixielandu, futbalového žongléra M. Rimanovského a divácka súťaž o malý motocykel. Bonbónikom bude penaltový rozstrel primátora mesta Prešov P. Hagyariho a lídra Drišľaku J. Jakubčina. O 17.45 h začne stretnutie o konečné tretie miesto. Finále je naplánované na 18.15 h. Na Westton Cup 2009 sa oplatí prísť. Diváci uvidia mnohé osobnosti. Futbalový kumšt predvedú bývalí slovenskí reprezentanti Tittel, Glonek, Maixner, Krištofík, Hirko, ale aj Vlado Zvara, J. Rezeš, "markízáci" Švajda, Zápala, J. Ďurovčík, hádzanársku obec má reperezentovať jeden z najlepších svetových gólmanov, hviezda nedávno skončeného šampionátu v Chorvátsku Rišo Štochl, z basketbalového prostredia si zahrá D. Jendrichovský, Prešovčania Stano Varga, Vilo Ľuberda, ale aj prednosta J. Višňovský či známy podnikateľ a športový nadšenec Matúš Murajda.

Súvisiace články