Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Futbalovú lotériu "šťastná sedmička" odštartoval premiérovým zásahom Dzúrik

Sportnet|Publikované 3. nov 2002 o 23:00

Košice/Bratislava - Svoj prvý gól v drese bratislavského Slovana vsietil reprezentačný obranca, bývalá opora 1. FC Košice, Peter Dzúrik. Do siete 1.

FC Košice... "Rozohrávali sme nakrátko roh, lopta smerovala dozadu, Pecko potom centroval, my sme sa pritom ako keby vracali od brány, v tom momente, ako centroval, sme vbiehali späť do šestnástky. Lopta smerovala prakticky priamo na mňa, priamo na hlavu. Už som ju len tečoval... V prvom momente mi prebleslo hlavou, aby som vôbec trafil bránu," hovorí Peter Dzúrik, ktorý v 37. minúte vyrovnával na 1:1. "Určite som mal z gólu veľkú radosť, mal som niekoľko možností už v predchádzajúcich zápasoch, len som ich nedokázaL premeniť. Tento gól bol navyše i dosť dôležitý, bol vyrovnávajúci."

Keď Dzúrik triafal do čierneho, Slovan vyrovnal na 1:1. Tesne po začiatku druhého polčasu to bolo 2:2. Pomyslel by si Peter Dzúrik, že na konci zápasu bude na svetelnej tabuli biť do očí výsledok 7:2? "Tak to určite nie! Zlomovým bol gól na 3:2, ten Košičanov tak trochu rozhodil a ten štvrtý gól, ktorý nasledoval po ich chybe, po ľahko stratenej lopty. A po 4:2 to už išlo. Ale že to skončí až takto... Pritom tomu priebeh zápasu vôbec nenasvedčoval. Veď v prvom polčase to bolo 2:1, potom 2:2. Košice hrali kombinačne celkom dobre, trochu utrpeli tým, že Maťo Obšitník išiel po zranení zo stredu ihriska. To bolo asi dosť rozhodujúce."

Peter Dzúrik sa ku pozápasovému hodnoteniu či debate s hráčmi 1. FC, z ktorého mnohých pozná, nedostal. Aj po víťazstve 7:2 totiž slovanisti museli absolvovať polhodinový strečing, Radolský nepopustil. "A keď som vyšiel vonku, Košičania tam už neboli."

Bývalý hráč Humenného a 1. FC Košice bol svedkom jedného výsledku 7:2, ktorý dosiahlo jeho bývalé mužstvo. Aj Humenčania v Dunajskej Strede "nakúpili" rovnako. Čo hovorí Dzúrik na pomyselnú lotériu svojich bývalých manšaftov? Aj keď názov "šťastná sedmička" asi nie je celkom namieste, teda aspoň z pohľadu východniarov... "(Smiech) Verím, že tie šťastné sedmičky sa najbližšie otočia v ich prospech. čo viac sa dá povedať?"

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.