Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Futbalovú Lokomotívu Košice posilnili Zajac, Petričko a Šuľák

Kormidelník železničiarov. Dušan Ujhely vyslovil spokojnosť s prípravou. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 3. mar 2015 o 23:00

V závere tohto týždňa sa o slovo prihlási aj DOXXbet liga – teda druhá najvyššia.

Do skončenia základnej časti zostávajú štyri kolá a potom príde na rad play-off o postup do najvyššej súťaže, ako aj baráž o udržanie.

KOŠICE. Prvých šesť celkov z oboch skupín Západ a Východ bude hrať o postup, druhá šestka o udržanie.

Záchranárske práce v jarnej odvete čakajú aj na futbalistov Lokomotívy Košice, hoci zimujú na ôsmom mieste tabuľky východnej skupiny.

Železničiari majú pred sebou jasný cieľ a pre jeho naplnenie sa snažili urobiť všetko už počas zimnej prípravy.

Tá sa pomaličky končí a tréner modro-bielych Dušan Ujhely ju hodnotí pozitívne, aj keď ho mrzia viaceré zranenia v jej samom závere.

Aj to sa podpísalo, že jeho zverenci museli zrušiť generálku na nedeľňajší majstrovský duel s Michalovcami.

„Podstatnú časť prípravy sme absolvovali v domácich podmienkach a boli sme aj na hernom sústredí vo Vysokých Tatrách. Počas prípravy sme splnili všetko, čo sme si predsavzali. Záver nám narušili nachladenia a zranenia hráčov, preto sme posledný duel zrušili, aby si hráči doliečili boľačky a boli pripravení na nedeľňajší zápas,“ hovorí tréner železničiarov Dušan Ujhely.

Nešlo o veľké prestupy

Výsledky v príprave neboli pre kormidelníka rozhodujúce, skôr v zápasoch hľadal optimálne zloženie základnej jedenástky.

„Snažili sme sa jesenný káder doplniť a zvýšiť v ňom konkurenciu na viacerých postoch, lebo jarná časť sezóny bude oveľa náročnejšia. V niektorých zápasoch sa nám darilo lepšie, v iných menej. Chlapci v nich ukázali dobrú tvár, dokázali zabojovať o dobrý výsledok, aj keď prehrávali s Popradom. Otočili nepriaznivý stav z 0:2 na 4:3 a bol to jeden z dobrých výkonov v závere prípravy.“

Železničiari si veľa sľubujú od trojice posíl Zajac, Petričko i Šuľák, ako aj ďalších, ktorí budú v jarnej časti obliekať ich dres.

„Vyskúšali sme viacerých a vybrali sme to najlepšie. Nejde o veľké prestupy, ale hráči to majú v rukách, aby sa chytili svojej šance v jednotlivých zápasoch. Snažili sme sa zvýšiť konkurenciu aj na brankárskom poste a koketoval s nami brankár David Hampel z Opavy, ktorý sa však vrátil za rieku Moravu,“ prezradil lodivod.

Jednotkou medzi tromi žrďami by mal byť Jakub Giertl, ktorý v ostatných sezónach bol kapitánom a výraznou oporou.

Rezervy v koncovke

A keď v príprave strelili dosť gólov, tréner vidí v koncovke ešte rezervy. V najbližších kolách preveria silu jeho zverencov tri celky z prvej šestky a nebude to prechádzka ružovou záhradou.

Už túto nedeľu hostia lídra tabuľky – Michalovce.

„Na tento zápas sa chceme pripraviť čo najlepšie, vieme, že súper má kvalitné mužstvo. Svoju kožu nepredáme lacno, veď aj preto sme v príprave bojovali a učili sa vyhrávať a bojovať v zápasoch s potrebným srdiečkom. Rešpektujeme silu súpera a jeho pozíciu sa mu budeme snažiť čo najviac znepríjemniť.“

Do odvetnej časti vstupuje Lokomotíva Košice s jasným cieľom zabojovať o siedmu priečku tabuľky, resp. udržať si súčasnú ôsmu.

Len päť bodov ich delí od poslednej rezervy MFK Košice.

„Nerozmýšľam nad tým, koľko bodov bude stačiť na záchranu. V domácom prostredí chceme získať čo najviac bodov a nejaké získať aj na trávniku súperov. V úvode odvety máme silných súperov – Michalovce, Bardejov, Prešov – preto ťažko hovoriť, koľko bodov získame. Verím, že sa nám budú vyhýbať zranenia a mužstvo čím skôr získa hernú istotu a jeho výkon sa bude od zápasu k zápasu zlepšovať,“ povedal na záver D. Ujhely.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.