Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Futbaloví seniori hľadali svojho majstra

Sportnet|Publikované 19. sep 2011 o 22:00

Futbal je láska na celý život. A tak to poňali futbaloví internacionáli z Barce, ktorí usporiadali 1. ročník turnaja o neoficialneho majstra Košíc seniorov s predstavou, že to nebude poslednýkrát.

KOŠICE. V ideálnom jesennom počasí si to medzi sebou rozdali okrem domácich aj legendy VSS i Lokomotívy Košice a štvoricu doplnili Ťahanovce. Pokiaľ sily stačili, videli sme na ihrisku i parádne kúsky a tie potešili nielen samotných aktérov, ale aj prizerajúcich sa. “ Chceli sme vyslúžilým košickým futbalistom dopriať opätovnú radosť z pohybu na kvalitnom trávniku, precítiť úspech z gólov, ktorých padlo neúrekom, a pri guláši a dobrom chladenom pivku dať priestor na spomienky na zlaté časy, keď rokov i kíl bolo menej a vlasov o poznanie viac. Vyšlo to ako predkrm pred corgoňligovým derby MFK Košice - Tatran Prešov. Len u nás tie derby boli štyri. Kedysi nekompromisní súperi, dnes futbaloví priatelia. V štyroch dueloch musel hlavný rozhodca iba raz vytiahnuť žltú kartu a aj tú iba za takmer zanedbateľnú ruku v pokutovom území,“ tešil sa z rytierskych súbojov Hristo Gluškov, ktorý si vzal na plecia organizáciu tohto turnaja veriac, že je to iba začiatok novej tradície.

Z výsledkov: VSS - Barca 4:0 (3:0), Lokomotíva - Ťahanovce 1:1 (1:0), na pok. kopy 2:4, o 3. miesto: lokomotíva - Barca 6:2 (3:1), finále: VSS - Ťahanovce 8:2 (4:0). Najlepší strelec: Milan Roth ( VSS ) - 6 gólov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.