Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Futbaloví dorastenci Sniny sa pripravovali aj v Uliči

Sportnet|Publikované 6. mar 2015 o 00:00

V súčasnosti starší a mladší dorastenci Sniny hrávajú II. futbalovú ligu, skupina Východ.

V klube veľkú pozornosť venujú výchove mladých hráčov, čo dokazuje fakt, že každý rok prvé mužstvo doplňujú iba vlastnými odchovancami.

SNINA. Tréneri mladšieho dorastu Miloš Bodnár a Martin Kapráľ nám čo-to prezradili o účinkovaní chlapcov v jesennej časti. V príprave mali 20 – 22 hráčov v domácich podmienkach.

Mládenci na sebe tvrdo pracovali, čo sa pozitívne odzrkadlilo na hre v súťaži. Mladší dorast skončil na treťom mieste s 33 bodmi a šiestimi plusovými bodmi.

Na prvý Poprad stráca šesť bodov a na druhú Spišskú Novú Ves štyri. V jarnej časti oba celky privítajú doma. O tridsaťtri gólov sa zaslúžilo jedenásť hráčov.

Najlepším strelcom je J. Mišenko s ôsmimi gólmi. Štandardné výkony počas celej jesennej časti podával stredný záložník Miroslav Balko.

K najvydarenejším zápasom na súperových ihriskách patril ten s FC Lokomotívou Košice, kde zvíťazili 3:1.

Chlapci do bodky plnili taktické pokyny a práve v Košiciach sa najmarkantnejšie preukázala dobrá príprava pred súťažou. Ďalším vydareným zápasom bola remíza 2:2 v Poprade.

Trénerov sklamalo vystúpenie zverencov v Giraltovciach, kde prehrali 1:2 po najslabšom výkone v jesennej časti.

Nepresvedčili ani v Košickej Novej Vsi (0:0) s posledným tímom tabuľky. Avšak niečo stratili aj v domácom prostredí.

Po hale príprava

Počas zimnej prestávky sa niektorí hráči zúčastnili halových turnajov. S prípravou na jarnú časť začali 12. januára. Hneď na prvom tréningu sa trénerom hlásilo 18 hráčov.

Tréningy boli viacmenej zamerané na kondíciu. Počas zimného sústredenia v Uliči mali k dispozícii 15-členný káder. Chýbali niektorí hráči pre chrípku a účastníci školských lyžiarskych výcvikov.

Pobyt využili na dvojfázové tréningy, v rámci ktorých sa venovali behom v prírode, k dispozícii mali aj telocvičňu, posilňovňu a saunu.

Sústredenie splnilo svoj účel, spokojní boli s podmienkami a starostlivosťou.

Do začiatku jarnej časti odohrajú sninskí dorastenci niekoľko prípravných zápasov. Do súťaže sú pripravení títo hráči: L. Čopík, D. Aľušík, D. Danko, O. Kirňák, M. Balko, P. Gerbóc, M. Roháč, P. Mesaroš, M. Širgeľ, T. kohút J. Pitlanič, M. Lajtar, F. Bednárik, A. Dický, F. Dolanský, J. Mišenko, E. Harvan. K. Cima, Ľ. Peknhaus. Tréneri: M. Bodnár, M. Kapráľ.

Jesenné zápasy mladšieho dorastu MFK Snina: (d – doma) Košická Nová Ves 3:0, (d) Stropkov 2:1, (d) KAC Jednota Košice 2:0, (d) Futura Humenné 0:2, (v – vonku) FC Lokomotíva Košice 1:3, (v) Poprad 2:2, (d) Spišská Belá 1:0, (v) Spišská Nová Ves 5:1, (d) Ľubotice 6:0, (d) Kechnec 4:0, (v) Sabinov 1:2, (d) Lipany 4:0, (v) Giraltovce 2:1, (d) Trebišov 0:0, (v) Vranov n/T 1:2, (v) Košická Nová Ves 0:0.

Súvisiace články