Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Futbalové výsledky priniesli Dukle jednu výhru

Skórovali v druhom súboji. R. Šechný (vľavo) a M. Hinďoš zariadili výhru Dukly. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 18. feb 2014 o 00:00

V sérii medzi Michalovcami a Detvou je stav vyrovnaný, dnes a zajtra bude mať výhodu domáceho prostredia Dukla.

Utorkový zápas sa hrá už o 16. hodine.

MICHALOVCE. Prvé víťazstvo michalovskej Dukly na ľade Detvy v tejto sezóne prišlo v správny čas.

Vďaka nemu sa vrátila spod Poľany na Zemplín s vyrovnaným stavom štvrťfinálovej série 1:1.

Teraz má veľkú šancu ukončiť ju na domácom ľade, kde ju dnes a zajtra čakajú dva zápasy, pričom séria sa hrá na tri víťazné súboje.

Nikto z michalovského tábora sa už v tejto sezóne nechce do Detvy vracať, hráči chcú oslavovať postup pred vlastnými fanúšikmi.

Vyrovnané zápasy

Oba duely v Detve sa skončili navlas rovnakými výsledkami 2:1. Kým v prvom sa z výhry tešili domáci, v druhom sa už radovala hosťujúca kabína.

„Tie zápasy boli veľmi podobné, veď v oboch ťahalo za kratší koniec to mužstvo, ktoré otvorilo skóre. Úvodný súboj sme prehrali nešťastným gólom. V tom druhom sme si už lepšie pokrývali puky pred našou bránou, dostali sme iba jediný gól, opäť taký smolný. Veľmi dobre v oboch stretnutiach zachytal aj Ivan Fedor, ktorý bol našou oporou,“ povedal na úvod michalovský Tomáš Stríž.

To, že play-off je úplne iná súťaž, sa v Detve naozaj potvrdilo, pretože Dukla tam podala diametrálne odlišné výkony a dosiahla aj lepšie výsledky ako v základnej časti.

„Vtedy sme možno k tým duelom nepristúpili zodpovedne, ale teraz každý jeden z nás bojoval a išiel na doraz.“

Pod Poľanu odchádzali v piatok napoludnie Zemplínčania s cieľom uspieť aspoň v jednom prípade, čo sa im aj podarilo.

Spokojnosť? „Určite áno, aj keď sme mohli vyhrať aj oba zápasy. Vtedy by sme boli spokojnejší ešte viac,“ hovoril T. Stríž.

Z útoku do obrany

Tento odchovanec košického hokeja odohral oba súboje v Detve na netradičnom poste – v obrane. A podal veľmi dobrý výkon.

„O tom, že nastúpim v defenzíve, som sa dozvedel deň pred zápasom. Naposledy som ako obranca nastúpil ešte v treťom ročníku na základnej škole. Vyzerá to tak, že na tomto poste aj zostanem. Keďže máme nedostatok obrancov, tak sa ma tam rozhodli tréneri zaradiť, aspoň dostanem na ľade viac priestoru. Chvíľu mi trvalo, kým som si na defenzívu zvykol, ale potom sa mi už hralo dobre. Snažil som sa hrať jednoducho a nevymýšľať,“ pokračoval 24-ročný hokejista.

Teraz sa séria sťahuje do Michaloviec, tretie meranie síl je na programe dnes už o 16. hodine (pre duel ZOH Slovensko - Česko), štvrté zajtra.

„Dúfam, že nás prídu podporiť aj fanúšikovia a budú naším siedmym hráčom na ľade. Naším jediným cieľom je vyhrať oba súboje, to znamená, že chceme si vybojovať postup do semifinále na domácom ľade. Čakajú nás ďalšie náročné stretnutia, ale verím, že ich zvládneme,“ uzavrel T. Stríž.

Súvisiace články