Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Futbalové MS žien pokračovali ďalšími duelmi, rekordy Brazílčaniek

Ani Alexia Putellasová (č. 21) nedokázala streliť rozhodujúci gól Španielska v súboji s Kostaričankami. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 10. jún 2015 o 08:11

V skupinách E a F sa odohrali úvodné zápasy.

MONTREAL. Brazílčanky Marta a Formiga sa stali novými rekordérkami futbalových majstrovstiev sveta žien.

Obe sa strelecky presadili v utorňajšom zápase E-skupiny na svetovom šampionáte v Montreale proti Kórejskej republike (2:0).

Tridsaťsedemročná stredopoliarka Formiga otvorila v 33. min skóre duelu a stala sa najstaršou strelkyňou v histórii šampionátov.

O osem rokov mladšia Marta zasa premenila v druhom polčase pokutový kop a s pätnástimi presnými zásahmi na MS je už najlepšou strelkyňou histórie MS, o gól pred Nemkou Birgit Prinzovou.

Marta sa prvýkrát na šampionátoch presadila pred takmer dvanástimi rokmi a bolo to tiež proti Kórejskej republike z pokutového kopu, len v meste o 500 míľ južnejšie ako Montreal - vo Washingtone.

V druhom zápase E-skupiny remizovali Španielky s Kostaričankami pri premiére oboch tímov na MS žien 1:1. Góly padli v rýchlom slede v 13., respektíve v 14. min.

V F-skupine si Francúzky poradili vďaka gólu Eugenie Le Sommerovej z prvého polčasu s Anglickom 1:0. Francúzsky ženský tím neprehral s anglickým od roku 1974.

Mexiko sa už tešilo na svoje prvé víťazstvo v histórii MS žien, napokon však v závere duelu Daniela Montoyová z Kolumbie vyrovnala na konečných 1:1.