Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Futbalové Macedónsko možno povedie Gianfranco Zola

Zola má povesť trénerského džentlmena. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 17. apr 2015 o 14:51

Podľa denníka Makedonski Sport je v hre o post trénera macedónskej futbalovej reprezentácie posledných päť finalistov.

SKOPJE. Na uvoľnený post trénera macedónskej futbalovej reprezentácie zostáva štvrtkového vydania denníka Makedonski Sport posledných päť mien. Referoval o tom web macedonianfootball.com.

Prezident tamojšieho zväzu Ilčo Gjorgioski údajne vybral nasledovné kvinteto finalistov: Taliana Gianfranca Zolu, Srbov Milovana Rajevaca a Ljubinka Druloviča, Bulhara Ľuboslava Peneva a Slovinca Slavišu Stojanoviča.

Najznámejším menom je 48-ročný Gianfranco Zola. Niekdajší taliansky reprezentant viedol kluby West Ham United (2008 - 2010), Watford (2012 - 2013) a Cagliari (2014 - 2015). Iný zdroj ekipa.mk favorizuje Milovana Rajevaca. Na budúci týždeň by sa mali začať rokovania o nástupcovi Boška Gjurovského.

Toho funkcionári národnej federácie FFM odvolali pre neuspokojivé výsledky. Päťdesiattriročný Gjurovski počas necelého roka a pol vo funkcii dosiahol z 11 zápasov bilanciu dve víťazstvá (nad Lotyšskom a Luxemburskom), tri remízy a šesť prehier (vrátane vlaňajšej novembrovej domácej 0:2 s tímom SR).

Macedónsko po piatich stretnutiach kvalifikácie budúcoročného kontinentálneho šampionátu figuruje na predposlednej piatej priečke v tabuľke "céčka" s tromi bodmi za štatistiku 1-0-4 pri skóre 5:12. Na Slovensku sa predstaví macedónsky výber 14. júna 2015.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.