Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Futbalová Tipovacia liga pokracuje dalším jesenným kolom

Sportnet|Publikované 29. sep 2002 o 22:00

Poprad Všetkým citatelom, ktorých koníckom je šport, sútaženie a tipovanie, prináša Tatranský denník už piaty rocník oblúbenej Tipovacej ligy. Dnes

uverejnujeme tiket s rozpisom zápasov deviateho kola I. triedy oblastných futbalových majstrovstiev.

Ide o dlhodobú sútaž, v ktorej ciastkový neúspech nic neznamená. Ako sa však potvrdilo aj minulý rok, uspejú tí, co vydržia tipovat od zaciatku až do samotného záveru, teda posledného jesenného kola (na jar sa zacína od znovu, pretože po jesennej casti sa vyhodnotí prvá polovica sútaže, podobne ako minulý rok). Pre vítazov sú aj tentoraz pripravené zaujímavé ceny. Skôr ako si vystrihnete tiket a zamyslíte sa nad výsledkami, venujte pozornost dôležitým pravidlám sútaže:

- každý pondelok, utorok, stredu a štvrtok bude vychádzat v Tatranskom denníku sútažný tiket s ponukou zápasov pre tipovanie. Sútažiaci vypíše tipy známym systémom 1, 0, 2 (1=výhra, 0=remíza, 2=prehra) a vyplnený tiket pošle alebo donesie do našej redakcie (Námestie svätého Egídia 96, Poprad Družba, 6. poschodie). Schránku pri redakcii vyberáme naposledy v piatok o 16.00 hod. Kedže sa v minulosti stále castejšie objavovali hlasy z radov tipujúcich ohladom možných špekulácii s posielaním tiketov, na žiadost sútažiacich sme zmenili uzávierku všetkých tiketov. Uzávierka všetkých kupónov bude v piatok o 16.00 hodine, a tak bude hlavne pre tipujúcich, ktorí posielajú tikety poštou dôležité zaslat ich co najskôr (najneskôr v stredu prípadne štvrtok ráno), aby sa do piatku do 16.00 hodiny dostali do našej redakcie. Tie tipy, ktoré totiž prídu poštou do redakcie až v pondelok, nebudeme do hodnotenia pocítat!!! Na záver si ešte pripomenme bodovací systém sútaže.

-za každý správny tip na jednotlivý zápas vždy získa sútažiaci do svojej bilancie dva body, za zlý alebo nevypísaný tip mu jeden bod odpocítame. V priebehu sútaže tak bude mat každú sútažiaci svoju (kladnú alebo zápornú) bilanciu. Každý týžden budeme tieto tipy vyhodnocovat. Výsledky budú zverejnované formou tabulky každú stredu s priebežným poradím sútažiacich.

-každý bude tipovat a sútažit pod svojím menom, pod ktorým bude uvádzaný v tipovacej tabulke. Toto meno nesmie pocas sútaže menit a vždy môže zaslat len jeden tiket! Ak sútažia napríklad spolu otec a syn a majú rovnaké meno a priezvisko, treba uviest za menom skratku st. (starší) alebo ml. (mladší).

Z pravidiel je vidiet, že kto sa do tipovacej ligy zapojí až v jej priebehu alebo vynechá niektoré kolo, sám sa znevýhodní pred súpermi.

Základnou podmienkou je, aby všetci tipujúci sútažili cestne, bez špekulácií a podvodov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.