Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Futbalová sezóna sa kráti, špekulácií aj na Spiši pribúda

Napätie vrcholí. Najväčšiu pozornosť na futbalovom Spiši bude cez víkend pútať súboj Rudňany – Sp. Vlachy. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 24. máj 2013 o 22:00

Futbalový ročník 2012/2013 finišuje. Boj o postupové miesta a hlavne záchranu vrcholí. Zo spišských zástupcov sú na tom najlepšie Krompašania.SPIŠ. Rozháraná jarná časť pomaly, ale isto finišuje. Od tretej po šiestu ligu sa na Spiši viac obmieľa slovko záchrana, ako postup.

Neradostná situácia je u treťoligistu FK Spišská Nová Ves, aj štvrtoligista zo Spišského Podhradia bude mať čo robiť, aby potvrdil zachovanie súťaže.

O stupienok nižšie bojujú o piatoligovú príslušnosť Vlašania. A najväčšia dráma je v piatoligovej partii podtatranskej.

Veľký šláger v Rudňanoch

S blížiacim sa koncom už viac „hrá“ mimo ihriska, ako na ňom. Najlepšie to vystihol manažér Spišských Vlách Slavomír Sokolský na tému boja o záchranu: „Keď vypadneme, svet sa nezrúti!“

Na ihriskách súperov dobre hrajúci Novovešťania sa predstavia v Martine. Po bode v Lipanoch chcú uspieť aj teraz. Pod Spišským hradom sa predstaví Stropkov a Podhradčania budú mať čo robiť, aby nepozerali do zostupovej jamy.

Jediným pozitívom a svetlým momentom spišských zástupcov sú výkony Krompašanov. K vytúženému postupovému kroku im chýba už len máličko. V nedeľu sa líder predstaví v Šaci, ale pozornosť sa sústredí do baníckej obce Rudňany.

V sobotu sa tu predstavia zachraňujúci sa Vlašania. Dôležité bude hlavne, aby obe strany zakopali vojnovú sekeru z jesene. Zbytočné prekáračky a výčitky nikomu nepomôžu. Bez problémov hrajúci Folkmarčania si zahrajú dobrý futbal v Čani.

Nikto nechce vypadnúť

Vyzerá to tak, že o postupujúcom je rozhodnuté aj v 6. lige Podtatranskej. Štrba to môže v nedeľu potvrdiť v Harichovciach. Horúce linky budú medzi Jaklovcami a Margecanmi.

Posledné Jaklovce hostia doma Hranovnicu a posledné mužstvo tabuľky je doma veľmi silné. Margecany cestujú do Spišského Bystrého a rozdiel medzi dvoma susedmi (v tabuľke, aj geograficky) je len trojbodový. Bez stresu a napätia si odohrajú spišský súboj Mária Huta proti Hrabušiciam.

Opačné starosti budú v Helcmanovciach a Tepličke. Súboj Helcmanoviec a Smižian majú vždy veľkú prestíž, navyše domáci potrebujú body na lepšie postavenie v tabuľke. To isté platí aj o Tepličke, ktorá hostí Levoču.

Teraz už pred každým kolom kolujú fámy a „zaručené“ výsledky. Ale to sme počúvali aj pred týždňom a všetko bolo ináč.

Program 1. triedy SOFZ:

Olcnava – Spartak Bystrany, Mníšek n/H – Jamník, Gelnica – Prakovce 10.30, Richnava – Nálepkovo, SŠM Bystrany – Kluknava, Chrasť n/H – Odorín.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.