Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Futbalová Odeva sa vyzbrojila

Sportnet|Publikované 11. mar 2009 o 23:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk Futbalová Odeva zbrojí. Lipany skončili po jeseni na predposlednej priečke

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Futbalová Odeva zbrojí. Lipany skončili po jeseni na predposlednej priečke druholigovej tabuľky skupiny Východ. S takýmto postavením sa lipianski futbaloví činovníci nehodlajú zmieriť. Rozhodne chcú ísť v jarnej časti vyššie.

LIPANY. Cieľom "odevákov" je uchovať pre mesto druholigovú príslušnosť. Počas zimnej prestávky ŠK Odeva Lipany zmenil hráčsky káder na nepoznanie. Prišlo osem nových hráčov, piati z neho odišli.

Ôsmi prišli, piati odišli

Najčerstvejším úlovkom Lipancov je skúsený Marek Andraščík. Hráč prešovského Tatrana sa vrátil z pôsobenia v Litve. V Lipanoch bude hosťovať do konca sezóny. Z 1. FC Tatran Prešov na polročné hosťovanie prichádza aj Dominik Haničák. Zo Starej Ľubovne (po hosťovaní v Humennom) Miroslav Hricov, z Lučenca Vladimír Chovan, zo Sabinova brankár Rudolf Vaško, z Lokomotívy Košice Richard Borza, z Podbrezovej odchovanec Lipian Ondrej Pribula. Nuž a z českých Mutěníc prišiel materskému klubu pomôcť útočník Pavol Šuhaj. Opačným smerom sa pobrali Martin Križalkovič (návrat do Bratislavy), Marián Kizák do Veľkého Šariša, Róbert Bartoš do Uzoviec, Ľubomír Bodnár sa vrátil do Torysy. Známe nie je pôsobisko Marka Džubáka. Trénerom ŠK Odeva Lipany je Richard Gábor, konzultantom ostáva Stanislav Varga, hrajúcim asistentom Štefan Jacko, vedúcim tímu Jozef Pribula.

Tatry radšej vynechali

Na nekompromisné jarné "záchranárske práce" sa Lipany pripravovali deväť týždňov, rozložených do troch etáp. Hoci mali možnosť ísť na sústredenie do Vysokých Tatier, napokon dali prednosť príprave v domácich podmienkach. "Tie máme v klube momentálne na výbornej úrovni. V areáli ZŠ Komenského 113 je vybudované "veľké" ihrisko s moderným umelým trávnikom. K dispozícii je aj menšie. K tomu možnosť využívania posilňovne v areáli ZŠ, regenerácie v Odeve Lipany a v Drienici," chválil mestom a klubom vytvorené podmienky tréner druholigistov Richard Gábor. "Umelú trávu sme využívali v maximálnej možnej miere. Dôraz na špeciálnu vytrvalosť sme kládli formou hier. Odohrali sme štrnásť prípravných stretnutí. S kvalitnými súpermi. Napríklad Ružomberkom, béčkom 1. FC Tatran i MFK Košice, Moldavou. V generálke na jarnú premiéru sme zdolali Giraltovce 4:1. Neraz to bolo veľmi náročné. Počas jedného dňa sme hrali aj dva zápasy. V tretej fáze sme už viac-menej len pilovali herný systém, nacvičovali štandardné situácie."

Stano Varga osobnosťou kabíny

V Lipanoch robia maximum pre uchovanie druholigovej príslušnosti. Mužstvo posilnili predovšetkým skúsení futbalisti. "Už to, že tímu od konca jesene vypomáha svojimi bohatými skúsenosťami Stano Varga, veľká osobnosť v hráčskej kabíne Odevy, je signálom, že Lipany ozaj robia všetko pre naštartovanie lepších výsledkov. Káder sme výrazne obmenili," zdôraznil R. Gábor. "Nová je vlastne celá obrana na čele s brankárom. Verím, že hráči, na ktorých sme stavili, očakávania do nich vkladané naplnia. Do výberu posíl som mal čo povedať aj ja. Zatiaľ sa ukazujú vskutku sľubne." Mužstvo Odevy odtrénovalo i odohralo všetko na umelej tráve. Súťaž sa však hrá na prírodnej. "Nie iba my máme s prechodom na prírodnú trávu trochu problémy. Využívame trávniky v okolí Lipian. Naša hlavná hracia plocha je momentálne ešte podmočená. Zo dňa na deň sa to však zlepšuje. Už sme skúšali trénovať za bránami ihriska. Nazdávam sa, že ak sa počasie výrazne nezhorší, nebude liať, či nebodaj snežiť, malo by ihrisko byť na sobotňajší jarný štart v poriadku."

Štart záchranárskych prác

"Záchranárske práce" začne ŠK Odeva Lipany domácim zápasom s Turčianskymi Teplicami. Súboj predposledného s posledným otvoria na lipianskom trávniku o 15. hodine. "Žiar nad Hronom síce zo súťaže odstúpil a podľa mojich informácií by malo vypadnúť iba jedno mužstvo, no na to sa spoliehať nechceme," tvrdí tréner Odevy. "Na hráčskej schôdzi sme si dali za cieľ skončiť najhoršie tretí od konca, čo by nám zaručilo miesto v druholigovej spoločnosti aj v budúcej sezóne. Myslím, že posilnený tím na to určite má."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.