Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Futbalová jar štartuje aj v 3. a 4. lige. Jedni hovoria o postupe, iní o záchrane

(Autor: ilustračné - SITA)
Sportnet|Publikované 12. mar 2015 o 23:00

Oslovili sme trénerov zástupcov prešovského regiónu a presondovali základné okruhy tém.

Po tom, čo odštartovali najvyššie republikové futbalové súťaže, sa s jarnými zápoleniami potykajú aj účastníci regionálnych súťaží. Tento víkend štartujú nielen III. liga, ale i štvrtoligové boje. Oslovili sme trénerov našich zástupcov, aby sme presondovali štyri základné okruhy tém:

1. Ako prebiehala zimná príprava?

2. S akými ambíciami vstupujete do odvety?

3. Zmeny v kádri.

4. Aktuálna súpiska, s ktorou vyrukujete do nastávajúcich súbojov.

III. LIGA

ŠK ODEVA LIPANY

Tréner Emil Jacko

1. Na zimnú zaberačku sme mali veľmi dobré podmienky doma, príprava bola naozaj kvalitná. Som spokojný s tým, čo sme odrobili na tréningoch, vrátane výkonov v trinástich prípravných dueloch. Pravdaže, pritrafili sa i hendikepy v podobe zranení a chorôb, ale azda to počas majstrákov nebude citeľné.

2. Chceme byť v tabuľke čo najvyššie, zaujíma nás umiestnenie do tretej priečky. Našou snahou je predvádzať taký futbal, z ktorého budeme mať radosť my aj naši fanúšikovia. Hoci si uvedomujeme, že odveta je náročná a vieme, o čom to bude aj vzhľadom na postavenie ostatných účastníkov. Musíme byť na všetko nachystaní.

3. Odišli naši odchovanci, akurát Varga a Krafčík, ktorý u nás dlhšie hosťoval, momentálne sú obaja v tábore Starej Ľubovne. Prišiel útočník Eliaš z Tatrana Prešov.

4. Menoslov: Bartoš, Kušnír, Kmec, Angelovič, Blaško, Drobňák, Figura, Gomoľa, Havrila, Eliaš, Janič, Hudý, Hovanec, Jabcon, Kolpák, Pončák, Poklemba, Roba, Šimko, Štefčák, Vysočan.

MFK SLOVAN SABINOV

Tréner Jaroslav Galko (od januára nahradil pri kormidle Mareka Andraščíka)

1. Samozrejme, prísť do tímu, ktorý je posledný po jeseni, je špecifické. Nálada bola skleslá, ale určite je v klube pár odhodlaných ľudí, ktorí chcú pomôcť futbalu. Preto sme sa snažili už v uplynulých týždňoch mužstvo nabudiť, psychicky pozdvihnúť. Pravdaže, amatérsky futbal má svoje úskalia, lebo odchovanci sú roztrúsení kade tade, niektorí študujú, iní si hľadajú zamestnanie. Preto káder bol dosť oklieštený a prípravu absolvovalo nie viac ako pätnásť hráčov. Doplniť výraznejšie súpisku sa napriek snahe nepodarilo. Aj plán zápasov bol miestami komplikovaný, ale narýchlo sme predsa len nejakých súperov pozháňali a dovedna sme zvládli osem duelov.

2. Prvoradé je urobiť maximum pre to, aby sme zachránili pre Sabinov túto súťaž. Pri pohľade na tabuľku to iste nebude jednoduché, lebo treba brať do úvahy ohrozené celky z vyššej súťaže. Kým však šanca žije, treba ju živiť. Avšak až samotné súboje ukážu, do akej miery naše záchranárske práce budú reálne.

3. Z Ukrajiny sa ukázali traja hráči, nateraz je aktuálny štart Miljutina. Inak káder zostal takmer totožný s tým, ktorý absolvoval prvú časť. Pribudli staronoví hráči Ľ. Andraščík a Janiga, na scénu sa vrátil tiež po dlhodobom zranení kapitán Dlugoš.

4. Farby budú hájiť: Huba, Drahus (momentálne je zranený), Janiga, Dedina, Popovec, Ľ. Andraščík, Sochovič, Futej, Dlugoš, Bašista, Ľ. Kolpák, P. Kolpák, Vranko, Lapoš, Čekan, Bortňák.

1. FC TATRAN PREŠOV JUNIORI

Tréner Ján Karaffa.

1. Juniori sa po zimných prázdninách začali pripravovať spolu s hráčmi A mužstva 8. januára. Takto príprava fungovala počas celej zimy. Na programe bolo šestnásť zápasov, odohrali ich hráči áčka i juniorky, kádre oboch tímov sa prelínali. Naším cieľom bolo rozložiť zápasové zaťaženie na všetkých hráčov. Trénovali s nami aj štyria piati dorastenci. Stále však trénujeme spolu, nominácie na zápasy sa budú robiť podľa okolností. V tréningovom procese išlo hlavne o to, aby hráči pochopili a spoznali to, čo od nich na jednotlivých postoch vyžaduje tréner A mužstva. Tomu sa podriaďovala aj celá príprava, chceli sme, aby chlapci v obranných a útočných fázach, v herných situáciách, v jednotlivých časových úsekoch zápasov vedeli, čo a ako.

2. Som rád, že húževnatosť, vôľa a ambícia ukázať sa chlapcov stále držia. Bolo to vidieť v prípravných zápasoch i tréningovom procese. Práve tým vytvárajú v mužstve väčšiu konkurenciu. So Spišskou Novou Vsou sme sa stretli aj v prípravnom období, výrazne sa posilnila a má ambície hrať o popredné umiestnenie v súťaži. Očakávam, že to bude kvalitný zápas. Pohľad na tabuľku teší, ale našou hlavnou úlohou je – a v jeseni sa to naplnilo – pripravovať hráčov pre áčko. To sa nám darí.

3. Odišli: Jozef Bujňák (USA - práca), Martin Durilla (ukončenie činnosti zo zdravotných dôvodov), Michal Kamenčík (Znojmo)

4. Káder – brankári: Denis Barát, Tomáš Harničár; hráči v poli: Miroslav Petko, Ján Jopek, Matúš Štefančík, Slavomír Kraľovič, Dávid Keresteš, Dominik Jacko, Roman Kovalčík, Kristián Hirka, z dorastu Marek Staško, Filip Maník, Matej Greššák, Richard Šimko, Peter Bondra

IV. LIGA SEVER

TJ ROZVOJ PUŠOVCE

Tréner Jozef Džubara (funkcie sa ujal od januára po trénerskom provizóriu v závere jesene).

1. V príprave sme odohrali osem duelov zväčša so súpermi z vyšších súťaží. V januári sa vyskytli problémy s tréningovou dochádzkou, možno si chlapci až príliš zvykli na dlhodobé voľno a ťažko sa im nabiehalo na nejaký systém... Vo februári sa to o čosi viac stabilizovalo.

2. Mužstvo na mňa pôsobí až príliš spokojným dojmom, čo asi súvisí s postavením po jeseni a zrejme pozícia na čele tabuľky spôsobila januárové výpadky. V každom prípade by sme si v odvete chceli udržať post lídra. Ide nám aj o nastavenie systematickosti v tréningovom procese, aby hráči vedeli, čo sa od nich vyžaduje. Pravdaže, túžime po útočnom futbale a strieľaní gólov. Uvedomujeme si i to, že začiatok jari je nevyspytateľný a nepodstatnú rolu budú mať i terény.

3. Odišiel kanonier Dragan Andrič, zamieril do Rakúska. V závere prípravy sa ukázal Marek Seman, ktorý chcel pôvodne ukončiť aktívnu činnosť, ale pokračuje ďalej. Novou tvárou je brankár Vaško zo Šarišských Michalian. V kádri sa ukázali tiež niekoľkí kandidáti z Balkánu, uvidíme, ako sa adaptujú. Rovnako nevylučujem zaradenie aj nejakých chlapcov z dorastu.

4. Na súpiske sú nachystaní: Vaško, Babjak, Novák, Kišš, Tramita, Ličák, Velikolovskij, Djokič, S. Andrič, T. Eliaš, Zahradnik, Petrovič, Stejič, Maťaš, Seman, Angelovič.

FK SLOVAN KENDICE

Tréner Martin Bystroň.

1. Mali sme v pláne viac prípravných zápasov, ale napokon sa dva neuskutočnili, takže budeme mať na konte poltucet vystúpení. Pravdaže, účasť na tréningoch nebola ideálna, možno iba dvaja traja zverenci nechýbali ani raz, niektorí absolvovali sotva päťdesiat percent jednotiek kvôli povinnostiam v práci či v škole. Mínusom bolo zranenie Durkáča, ostatní chlapci však vydržali a sú v poriadku.

2. V každom prípade hodláme zlepšiť defenzívnu prácu, lebo v jeseni sme mali druhú najhoršiu obranu. Hlavne sme pracovali na odstránení chýb pri štandardkách súperov. Jednoznačne sa mienime držať v strede pelotónu a vyššie, aby sme nemali obavy o udržanie si príslušnosti. Žreb na začiatku odvety je náročný, ale verím, že si s tým poradíme a potom sa ukáže, na čom sme.

3. Údajne skončil s veľkým futbalom Lipka, ktorý by sa chcel venovať iba futsalu, takže namiesto neho sme do brány zohnali Jánošíka, ktorý je hráčom Košíc a hosťoval v Kľušove. Trénovali s nami i Ivanko z Kokošoviec a Fuča z Kapušian či Pankievič z Ličartoviec, ale ich príchod ešte podlieha dohode klubov.

4. Káder: Jánošík, Leško, Marek Baran, Michal Baran, Pončák, Hudák, Ľ. Čuha, Fuča (?), Barej, Hajník, P. Čuha, Durkáč, Korinko M. Čuha, P. Polčan, Ivanko (?), Ďadovský, Beliš.

TJ SOKOL ĽUBOTICE

Tréner Marek Procházka.

1. Zvládli sme sedem meraní síl, hoci napríklad nemám rád slovo generálka, pretože zastávam hráčsku obmenu. V priemere na tréningoch som mal osemnásť zverencov, s týmto som nikdy nemal problém, dochádzka vždy klapala. Do konca februára sme mali 28 tréningov. Žiaľ, niektorí chlapci mali zranenia alebo boli chorí a preto mali výpadky v príprave.

2. Keby som mal proklamovať svoj úmysel, tak by som povedal, že hodláme všetko vyhrať. Povedané inak – záchrana je naša hlavná úloha. Pokiaľ ide o dianie v nastávajúcich týždňoch, rád by som bol, keby sme sa vyvarovali rovnakého zloženia zostavy. Nechceme uprednostňovať tých istých hráčov. Mojou snahou bude, aby zasiahlo do hry viac hráčov a zostal pokope širší káder, čím predídeme zraneniam, strate chuti, fyzickému oslabeniu a psychickej únave. Preto nároky treba rozložiť na plecia širšieho počtu futbalistov. Máme dosť jednotlivcov, hoci všetko je možné, aj to, že sa niekto zbalí a odíde.

3. Posilou je Jusko, ktorého materský klub je Tatran Prešov. Premýšľal som nad zaradením niektorých dorastencov, ale keďže je nás dosť, nebolo to nutné. Pokiaľ ide o odchody, určite nejaké budú.

4. Menoslov: Čorej, Potocký, P. Purdeš, Fučo, Michniewicz, Hajtáš, Sabol, Haluska, Gomolec, Drozda, Tomáš, Jakubek, Jusko, Kosť, Oriňak, Joščák, Fusek, R. Purdeš, Mišenčík, Inaš, Pavlovský.

OŠK FINTICE

Tréner Peter Lupták.

1. Zvládli sme dovedna päť zápasov. Vzhľadom k úrazom a pracovným či školským povinnostiam príprava neprebehla tak, ako som si predstavoval. Chodilo iba do desať hráčov, čo je málo. Mrzelo nás, že sa vážne zranil navrátilec Katuščák, od ktorého sme si dosť sľubovali. Zranil sa i Zlatohlavý, ktorý je u nás na hosťovaní, ale azda úvod jari stihne.

2. Vzhľadom na postavenie vieme, o čo nám ide a nič iné ako záchrana neprichádza do úvahy. Neradi by sme inkasovali také lacné góly ako v jeseni, lebo to nás zrážalo, keď sme neraz boli vyrovnaným súperom, ale potom sme na to doplatili. Nazdávam sa, že v príprave nám to celkom išlo. Pred začiatkom prípravy som bol viac optimistický než teraz. Určite bude súťaž vyrovnaná, lebo aj inde majú rôzne problémy. Predpokladám, že o záchranu sa bude bojovať až do konca.

3. Neodišiel nikto, hoci niektorých hráčov som dosiaľ nevidel na tréningoch, no verím, že sa postupne zapoja, keď im to povinnosti umožnia. Kukuč sa vrátil z hosťovania v Tatrane a vekom je ešte dorastenec. Katuščák prišiel z hosťovania v Župčanoch, Rešetár sa ukázal na skúške z Hanisky pri Prešove. Zlatohlavý pokračuje u nás na hosťovaní do júna tohto roku. Dorastenci Gajdoš, Bača a Dziak sa zapojili do zimnej prípravy, no všetci ešte môžu hrať za dorast, nevieme, či ich budeme využívať.

4. Káder: Juhás, Kušnír, Gmitro, Marton, Harčár, Hric, O. Horoščák, M. Horoščák, A. Bujnovský, J. Bujnovský, Lacko, Šimko, Lupták, Dziak, Silvai, Sekerák, Kukuč, Katuščák, Zlatohlavý, Rešetár (?)

Program jari 2015

Rozpis zápasov 3. futbalovej ligy Východ

17. kolo – 14. marca, 15.00: MFK Vranov nad Topľou – MFK Snina, ŠK Futura Humenné – MFK Slovan Sabinov. 15. marca, 10.30: MFK Zemplín Michalovce B – ŠK Odeva Lipany. 15.00: ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves – TJ Veľké Revištia, FK Haniska – TJ FK Vyšné Opátske, MŠK Tesla Stropkov – MFK Slovan Giraltovce, 1. FC Tatran Prešov B – FK Spišská Nová Ves, FK Družstevník Plavnica – FK Starý Smokovec/Vysoké Tatry.

18. kolo – 21. marca, 15.00: Lipany – Plavnica, V. Tatry – Humenné. 22. marca, 15.00: Sp. N,. Ves - Stropkov, Sabinov – Vranov, Snina – Prešov B, Giraltovce – Haniska, V. Opátske – Bard. N. Ves, V. Revištia – Michalovce B.

19. kolo – 28. marca, 15.00: Vranov – V. Tatry, Humenné – Plavnica. 29. marca, 10.30: Michalovce B – V. Opátske, 15.00: V. Revištia – Lipany, Bard. N. Ves – Giraltovce, Haniska – Sp. N. Ves, Stropkov – Snina, Prešov B – Sabinov.

20. kolo – 4. apríla, 15.30: Lipany – Humenné, V. Tatry – Prešov B, Sp. N. Ves – Bard. N. Ves. 5. apríla, 15.30: Plavnica – Vranov, Sabinov – Stropkov, Snina – Haniska, Giraltovce - Michalovce B, V. Opátske – V. Revištia.

21. kolo – 11. apríla, 15.30: Vranov – Humenné. 12. apríla, 10.30: Michalovce B – Sp. N. Ves. 15.30: V. Opátske - Lipany, V. Revištia – Giraltovce, Bard. N. Ves - Snina, Haniska - Sabinov, Stropkov – V. Tatry, Prešov B – Plavnica.

22. kolo – 18. apríla, 16.00: Lipany – Vranov, Humenné – Prešov B, V. Tatry – Haniska, Sp. N. Ves – V. Revištia. 19. apríla, 16.00: Plavnica – Stropkov, Sabinov – Bard. N. Ves, Snina – Michalovce B, Giraltovce – V. Opátske.

23. kolo – 26. apríla, 10.30: Michalovce B – Sabinov, 16.00: Giraltovce – Lipany, V. Opátske – Sp. N. Ves, V. Revištia – Snina, Bard. N. Ves – V. Tatry, Haniska – Plavnica, Stropkov – Humenné, Prešov B – Vranov.

24. kolo – 2. mája, 16.30: Lipany – Prešov B, Vranov – Stropkov, Humenné – Haniska, V. Tatry – Michalovce B, Sp. N. Ves - Giraltovce. 3. mája, 16.30: Plavnica – Bard. N. Ves, Sabinov - V. Revištia, Snina – V. Opátske.

25. kolo – 9. mája, 16.30: Sp. N. Ves – Lipany. 10. mája, 10.30: Michalovce B – Plavnica, 16.30: Giraltovce – Snina, V. Opátske – Sabinov, V. Revištia – V. Tatry, Bard. N. Ves – Humenné, Haniska – Vranov, Stropkov – Prešov B.

26. kolo – 16. mája, 17.00: Lipany – Stropkov, Vranov – Bard. N. Ves, Humenné – Michalovce B, V. Tatry – V. Opátske. 17. mája, 17.00: Prešov B – Haniska, Plavnica - V. Revištia, Sabinov – Giraltovce, Snina – Sp. N. Ves.

27. kolo – 23. mája, 17.00: Sp. N. Ves – Sabinov. 24. mája, 10.30: Michalovce B – Vranov, 17.00: Snina – Lipany, Giraltovce – V. Tatry, V. Opátske - Plavnica, V. Revištia – Humenné, Bard. N. Ves – Prešov B, Haniska – Stropkov.

28. kolo – 30. mája, 17.00: V. Tatry – Sp. N. Ves. 31. mája, 17.00: Lipany – Haniska, Stropkov – Bard. N. Ves, Prešov B – Michalovce B, Vranov – V. Revištia, Humenné – V. Opátske, Plavnica – Giraltovce, Sabinov – Snina.

29. kolo – 7. júna, 17.00: Sabinov – Lipany, Snina – V. Tatry, Sp. N. Ves – Plavnica, Giraltovce – Humenné, V. Opátske – Vranov, V. Revištia – Prešov B, Michalovce B – Stropkov, Bard. N. Ves – Haniska.

30. kolo – 13. júna, 17.00: V. Tatry – Sabinov. 14. júna, 17.00: Lipany – Bard. N. Ves, Haniska – Michalovce B, Stropkov – V. Revištia, Prešov B – V. Opátske, Vranov, Giraltovce, Humenné – Sp. N. Ves, Plavnica –Snina.

Tabuľka po jeseni
1. Prešov B 16 10 2 4 26:10 32
2. Snina 16 9 3 4 24:17 30
3. Stropkov 16 9 1 6 30:20 28
4. Lipany 16 9 1 6 18:14 28
5. Haniska 16 8 3 5 34:21 27
6. Sp. N. Ves 16 8 1 7 23:18 25
7. Humenné 16 8 1 7 22:23 25
8. Giraltovce 16 8 1 7 12:15 25
9. V. Revištia 16 8 1 7 20:27 25
10. V. Tatry 16 6 4 6 25:23 22
11. V. Opátske 16 6 2 8 25:25 20
12. Vranov 16 6 2 8 15:19 20
13. Plavnica 16 5 4 7 19:21 19
14. Bard. N. Ves 16 5 3 8 16:29 18
15. Michalovce B 16 3 3 10 18:33 12
16. Sabinov 16 2 4 10 15:27 10

Rozpis zápasov IV. futbalovej ligy VsFZ, skupina Sever

17. kolo – 15. marca, 15.00: FK Tatran Zámutov – TJ Rozvoj Pušovce, MŠK Spartak Medzilaborce – OFK Tatran Kračúnovce, MŠK Spišské Podhradie – TJ Družstevník Radvaň nad Laborcom, MFK Stará Ľubovňa – FK Svit, OŠK Fintice – F.O. Ajax Pakostov, FK Drustav Svidník – TJ Sokol Ľubotice, FK Slovan Kendice – OFK Dlhé Klčovo, OFK – SIM Raslavice – ŠK Štrba.

18. kolo – 22. marca, 15.00: Pušovce – Raslavice, Štrba – Kendice, D. Klčovo – Svidník, Ľubotice – Fintice, Pakostov – St. Ľubovňa, Svit – Sp. Podhradie, Radvaň – Medzilaborce, Kračúnovce – Zámutov.

19. kolo – 29. marca, 15.00: Kračúnovce – Pušovce, Zámutov – Radvaň, Medzilaborce – Svit, Sp. Podhradie – Pakostov, St. Ľubovňa – Ľubotice, Fintice – D. Klčovo, Svidník – Štrba, Kendice – Raslavice.

20. kolo – 5. apríla, 15.30: Pušovce – Kendice, Raslavice – Svidník, Štrba – Fintice, D. Klčovo – St. Ľubovňa, Ľubotice – Sp. Podhradie, Pakostov – Medzilaborce, Svit – Zámutov, Radvaň – Kračúnovce.

21. kolo – 12. apríla, 15.30: Radvaň – Pušovce, Kračúnovce – Svit, Zámutov – Pakostov, Medzilaborce – Ľubotice, Sp. Podhradie – D. Klčovo, Štrba – St. Ľubovňa, Fintice – Raslavice, Svidník – Kendice.

22. kolo – 19. apríla, 16.00: Pušovce – Svidník, Kendice – Fintice, Raslavice – Stará Ľubovňa, Štrba – Sp. Podhradie, D. Klčovo – Medzilaborce, Ľubotice – Zámutov, Pakostov – Kračúnovce, Svit – Radvaň.

23. kolo – 26. apríla, 16.00: Svit –Pušovce, Radvaň – Pakostov, Kračúnovce – Ľubotice, Zámutov – D. Klčovo, Medzilaborce – Štrba, Sp. Podhradie – Raslavice, St. Ľubovňa – Kendice, Fintice – Svidník.

24. kolo – 3. mája, 16.30: Pušovce – Fintice, Svidník – St. Ľubovňa, Kendice – Sp. Podhradie, Raslavice – Medzilaborce, Štrba – Zámutov, D. Klčovo – Kračúnovce, Ľubotice – Radvaň, Pakostov – Svit.

25. kolo – 10. mája, 16.30: Pakostov – Pušovce, Svit – Ľubotice, Radvaň – D. Klčovo, Kračúnovce – Štrba, Zámutov – Raslavice, Medzilaborce – Kendice, Sp. Podhradie – Svidník, St. Ľubovňa – Fintice.

26. kolo – 17. mája, 17.00: Kendice – Zámutov, Raslavice – Kračúnovce, Štrba – Radvaň, D. Klčovo – Svit, Ľubotice – Pakostov, Pušovce – St. Ľubovňa, Fintice – Sp. Podhradie, Svidník – Medzilaborce.

27. kolo – 24. mája, 17.00: Ľubotice – Pušovce, Pakostov – D. Klčovo, Svit – Štrba, Radvaň – Raslavice, Kračúnovce – Kendice, Zámutov – Svidník, Medzilaborce – Fintice, Sp. Podhradie – St. Ľubovňa.

28. kolo – 31. mája, 17.00: Pušovce – Sp. Podhradie, St. Ľubovňa – Medzilaborce, Fintice – Zámutov, Svidník – Kračúnovce, Kendice – Radvaň, Raslavice – Svit, Štrba – Pakostov, D. Klčovo – Ľubotice.

29. kolo – 7. júna, 17.00: D. Klčovo – Pušovce, Ľubotice – Štrba, Pakostov – Raslavice, Svit – Kendice, Radvaň – Svidník, Kračúnovce – Fintice, Zámutov – St. Ľubovňa, Medzilaborce – Sp. Podhradie.

30. kolo – 14. júna, 17.00: Pušovce – Medzilaborce, Sp. Podhradie – Zámutov, St. Ľubovňa – Kračúnovce, Fintice – Radvaň, Svidník – Svit, Kendice – Pakostov, Raslavice – Ľubotice, Štrba – D. Klčovo.

Tabuľka po jeseni
1. Pušovce 16 15 0 1 45:8 45
2. Dlhé Klčovo 16 10 2 4 37:23 32
3. Svit 16 9 4 3 32:16 31
4. Radvaň n/L 16 9 2 5 39:23 29
5. Pakostov 16 9 2 5 30:22 29
6. Medzilaborce 16 8 1 7 26:27 25
7. Kračúnovce 16 7 2 7 20:19 23
8. Zámutov 16 7 1 8 28:30 22
9. Svidník 16 6 3 7 28:31 21
10. Štrba 16 6 1 9 31:34 19
11. Kendice 16 5 4 7 25:36 19
12. Sp. Podhradie 16 4 4 8 21:32 16
13. Raslavice 16 4 3 9 19:31 15
14. Ľubotice 16 4 3 9 17:30 15
15. St. Ľubovňa 16 4 1 11 19:42 13
16. Fintice 16 3 3 10 18:31 12


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.