Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Futbalistov Zámutova čaká šláger kola v Kamenici

Sportnet|Publikované 3. nov 2006 o 23:00

Zámutov V severo-východnej skupine piatej futbalovej ligy je zajtra na programe 13. kolo. Komu prinesie toho číslo šťastie a komu naopak smútok, o

tom rozhodnú výsledky siedmich zápasov. Šlágrom je súboj štvrtého FK Tatran Huta Zámutov na ihrisku druhej Kamenice. Hostia naposledy uspeli doma 3:1 v meraní síl so Soľou. Všetko podstatné sa udialo do prestávky, v druhom polčase mohli diváci už len rátať nepremenené šance na obidvoch stranách. A hlavný rozhodca Bajo zasa zapisovať hráčov, ktorých trestal kartami. Dovedna ich udelil desať, z toho dve červené. U prezidenta Zámutova Jána Bajusa sme pátrali po príčinách dvoch vylúčení. "Veľmi mi neprináleží hodnotiť tieto situácie, lebo sa týkali hosťujúceho celku. Je ale pravdou, že obidve ukázal arbiter po nadávkach na jeho osobu. Druhú dokonca po skončení stretnutia. Ja sa snažím našim hráčom neustále prízvukovať, že verdikt rozhodcu je nemenný a akékoľvek reakcie naň sú zbytočné a môžu v konečnom dôsledku len uškodiť". V ďalšom rozprávaní zdôraznil, že v Tatrane sú s momentálnym umiestnením mužstva v tabuľke spokojní. "Káder sme v porovnaní s vlaňajškom dosť výrazne obmedzili, novici sa ukázali byť prínosom. Platí to najmä o stredopoliarovi Bujkovi, ktorý k nám prišiel z Dlhého Klčova, ako aj o najlepšom strelcovi Kleinovi," uviedol na margo zatiaľ sedemgólového útočníka z Kladzian. "No oporami sú aj naši odchovanci. Brankár Levický, záložník Bajus a útočník Bereš". Zmienil sa ale tiež o najväčšej slabine zverencov trénera Dušana Hirku... "Na strelenie gólu potrebujú chlapci veľa šancí. Najviac na to doplatili napríklad v Dlhom Klčove. Prehrali 2:3, no nepremenili možno sedem vyložených príležitostí. Podobne v Sačurove. Tam stačilo domácim streliť jediný gól z priameho kopu a mali tri body vo vrecku. Z nevyužitých možností sú potom naši hráči na trávniku zbytočne nervózni".

Zámutovčania sa zajtra predstavia v Kamenici. S akými ambíciami ? "Necestujeme v porazeneckej nálade. V každom dueli chceme uspieť, platí to aj o tom najbližšom. Nastúpime v plnej sile a s domácimi chceme hrať vyrovnanú partiu". Futbalisti FK Tatran inkasovali v doterajších zápasoch deväť gólov, najmenej zo všetkých v súťaži.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.