Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Futbalistov Vysokých Tatier povedie Mikuláš Dvorožňák

Mikuláš Dvorožňák. Nový tréner futbalistov Vysokých Tatier. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 23. júl 2013 o 00:00

Novým trénerom štvrtoligových futbalistov Vysokých Tatier sa stal Mikuláš Dvorožňák.

Novým trénerom štvrtoligových futbalistov Vysokých Tatier sa stal Mikuláš Dvorožňák, ktorý naposledy pôsobil ako hrajúci tréner v piatoligovom 1. MFK Kežmarok.

VYSOKÉ TATRY. Na trénerskej stoličke nahradil Ladislava Lipnického, ktorý pôsobil vo Vysokých Tatrách ostatné dve sezóny.

„Už dlhšie obdobie sme hľadali možnosť nájsť trénera z najbližšieho okolia, keďže pán Lipnický má rodinu v Košiciach. Po vyše dvoch rokoch už aj on potreboval zmenu a preto po vzájomnej dohode došlo k ukončeniu našej spolupráce. Pán Dvorožňák je vo veku, kedy ešte môže pomôcť mužstvu aj na ihrisku. Je to univerzálny typ trénera i hráča. Neradi by sme boli, keby musel nastupovať stále, ale keď bude potrebné, aby hral, bude pripravený,“ ozrejmil dôvody angažovania nového kormidelníka manažér Tatrancov Milan Šefc.

S letnou prípravou začali v klube 6. júla. Káder sa postupne obmieňa. Do Vysokých Tatier zatiaľ pribudli traja noví hráči - Kežmarčania Radovan Novák i Denis Bednarčík a Radoslav Sirko zo Spišskej Novej Vsi.

Naopak, z mužstva odišli Borza, Dupkala, Harčár i Maťaš. Po tomto súťažnom ročníku dôjde k reorganizácii súťaží, preto by po sezóne chceli Tatranci skončiť v tabuľke čo najvyššie.

„Ideálne by bolo skončiť do šiesteho miesta. Nebudeme však robiť tragédiu z toho, keď sa nám to nepodarí,“ poznamenal Šefc.

Čaká ich sťahovanie do Tatranskej Lomnice

Futbalistov Vysokých Tatier čaká počas jesennej časti súťaže sťahovanie z Nového Smokovca do Tatranskej Lomnice. Tam finišujú s prípravou nového futbalového ihriska, ktoré sa čoskoro stane domovským prostredím klubu.

„Veľký kus práce máme za sebou. Trochu nás pribrzdilo daždivé počasie, sme už ale tesne pred finále. Uvidíme, ako to bude s trávnikom, v týchto dňoch sa začína s ukladaním nového trávnatého koberca. Začiatkom augusta nám začnú skladať šatne, ktoré by mali byť hotové do konca augusta. Ihrisko je už kompletne oplotené. Pracuje sa aj na tribúne so sedačkami. Prvé dve kolá novej sezóny ešte asi nestihneme hrať na novom ihrisku, ale niekoľko zápasov jesennej časti by sa už malo odohrať na novom štadióne,“ objasnil štádium príprav manažér FK Vysoké Tatry. Okrem hlavnej hracej plochy sa v Tatranskej Lomnici buduje aj tréningová plocha so štandardnými rozmermi. Do jej dokončenia ostáva domovským stánkom futbalistov ihrisko v Novom Smokovci. „Príprava zatiaľ prebieha v Smokovci, keďže v Tatranskej Lomnici sa na tréningovej ploche ešte nachádzajú ťažké mechanizmy,“ vysvetlil Milan Šefc.

Na spolufinancovaní projektu (osvetlenie, oplotenie) by sa mal podieľať aj Slovenský futbalový zväz, ktorého reprezentačné i klubové družstvá tak budú mať možnosť trénovania i hrania zápasov na týchto nových plochách.

Súvisiace články