Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Futbalistov Tatrana Prešov dobehli slabiny

Prešov neskóroval. Bardejovu stačil na výhru jediný presný zásah. (Autor: Peter Cingeľ)
Sportnet|Publikované 28. okt 2013 o 23:00

Kormidelník Jozef Kostelník na plné ústa priznal, že vystúpenie na bardejovskom trávniku bolo najslabším pod jeho vedením.

Stali sa obeťou nahusteného programu a oklieštených hráčskych dispozícií? Aj takú otázku si položil fanúšik Tatrana Prešov po uplynulej prehre vo východoslovenskom druholigovom futbalovom derby v Bardejove. Lenže pravda je taká, že v ostatnom čase zeleno–bielych skôr dobehla nedávna minulosť a vlastné slabiny. Predtým ich ako-tak zamaskovali, ale v ostatnom čase vyplávali na povrch. Preto sa vyskytla séria piatich neuspokojivých výsledkov – štyroch ligových a jedného pohárového - po sebe.

PREŠOV. Navyše kormidelník Jozef Kostelník na plné ústa priznal po uplynulej sobote, že vystúpenie na bardejovskom trávniku bolo najslabším pod jeho vedením.

Treba sa odraziť od možností kádra. Ten je úzky a nedostatočne kvalitatívne i skúsenostne vyvážený, aby si mohol trúfať na neustále vysoké rúbanie. Ak prídu zranenia a absencie kvôli kartám, dynamika, švih a výkonnostný potenciál vyprcháva.

„Chlapci mali toho naozaj dosť, veď odtiahli predošlé súboje proti Sencu, potom v pohári s Košicami. Zrejme to poznačilo výrazne náš herný prejav, nasadenie, pohyb na ihrisku,“ podotkol Dávid Leško, ktorý absolvoval napriek tomu, že bol viac odpočinutý než ostatní spoluhráči (v utorok s MFK v SP nehral pre karty) iba polčas.

„Nemôžem posúdiť, z akého dôvodu som do druhého polčasu nenastúpil. Či z herného alebo taktického.“

Úvod zápasu rozhodol o všetkom. Hostia trafili žrď a spálili tutovku a onedlho už prehrávali, keď inkasovali gól, čo stanovil výsledok.

„Ťažko povedať, či zahodená šanca bola zlomová pre osud zápasu. Keby sme skórovali, určite by sa to inak vyvíjalo. Zase sme však – ako niekoľkokrát predtým – nezvládli vstup do stretnutia a inkasovali. Neviem, či je to v menšej koncentrácii, ale skutočnosť je taká, že doplácame na podobné výpadky.“

D. Leško tiež súhlasí s názorom kouča, že to bol nedostatočný výkon Prešova. „Nezvládli sme to, nezabrali tak ako sme mali. Chlapci boli však iste aj unavení.“

Nemožno preskočiť jednotlivé etapy

Dávidovi sme tiež naservírovali názor J. Kostelníka, ktorý už viackrát avizoval, že treba sa posúvať postupne a nemožno preskočiť isté etapy vývoja.

„Súhlasím s ním v tom, že nám prichodí hrať ťažké zápasy, takticky dozrievať a zbierať skúsenosti. Trebárs aj v tom, aby sme ustáli úvodné minúty zápasov.“

V tejto sezóne Tatran si už dva razy poradil tesne s Partizánom, do tretice bol naň prikrátky.

„Domáci tiež nemali veľa šancí, bolo to o jednom góle.“ Ani naposledy neboli hostia kompletní, na poslednú chvíľu necestoval P. Jacko. Ťarcha je neustále na bedrách úzkeho počtu jednotlivcov.

Za tejto situácie preto iste partiu aj zaskočil odchod Nworaha do Trnavy. „Prekvapilo nás to, ale nedá sa s tým nič robiť...“

Uplynulé nedostatočné vystúpenia Prešovčanov spôsobili, že odstup sa zväčšil a naháňať stratu nebude jednoduché. D. Leško to ale nejako pochmúrne nevidí.

„Celky z čela majú pred sebou vzájomné zápasy, takže možno očakávať rôzne presuny. Rozhodne nevnímame situáciu v čiernych farbách, pozeráme sa na dianie stále optimisticky. Každý môže zakopnúť - aj niekoľkonásobne. Určite nevzdávame boj o špicu.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.