Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Futbalistky ŠK Štich Humenné úspešné v lige i reprezentácii

Sportnet|Publikované 29. dec 2005 o 23:00

Humenné - Futbalistky ŠK Štich Humenné majú za sebou pomerne úspešnú jesennú časť. Samozrejme, že nebola stopercentne bez chýb, no pohľad na tabuľku

prezrádza, že odveta bude pre "štichárky" zaujímavá, lebo stále majú o čo hrať. Ženy pokračujú v nasadenom trende spred roka a stále majú šancu obhájiť tretie miesto. "Mrzí ma najmä prehra vo Veľkom Krtíši, kde sme boli lepším družstvom, ale doplatili sme na nepremieňanie šancí. Vedúca dvojica je kvalitatívne vyššie, čo v prípade Šale je zásluhou ekonomickej sily a Bratislava má prílev hráčok zásluhou vysokých škôl. Ešte nám chvíľu potrvá, kým sa budeme môcť týmto celkom rovnať," konštatoval Imrich Štefan, ktorý si zakladá najmä na úspechu žiačok. "Sme aktuálne druhí, no ak by nám priznali víťazstvo zo Žiliny (6:1), strata by bola iba jednobodová a Bratislavu máme doma... Šanca zisku titulu by tak bola výraznejšia, no to si uvedomujú aj "orgány" SFZ. Proti verdiktu kontumácie nášho stretnutia v Žiline sme sa odvolali a verím, že uspejeme. Na margo našich výkonov, som celkom spokojný, talentov máme dosť a tie sa postupne zlepšujú," mienil predseda ŠK Štich Humenné. Zaujímali sme sa teda, čo bolo príčinou kontumácie stretnutia v Žiline, kde východniarsky stretnutie vyhrali 6:1... "Žilina dala po stretnutí námietku, že hrať sa začalo po uplynutí čakacej doby našou vinou. Situácia vznikla tak, že cestou na zápas sa nám pokazil autobus. Upovedomili sme o tom domáci oddiel i zväz v Bratislave. Dorazili sme päť minút pred ukončením čakacej doby, žiačky boli prezlečené, hneď som odniesol súpisku do kabíny rozhodcov, pričom zo strany domácich funkcionárov ochota ponáhľať sa vôbec nebola. Úmyselným zdržiavaním, že "všetko je v poriadku, problémy si robiť nebudeme" docielili to, že zápas sa začal po čakacej dobe. Po jeho skončení som zápis podpísal a o týždeň som sa z Úradnej správy dozvedel, že sme prehrali kontumačne... Udialo sa to bez nášho vedomia, čo je tiež porušenie noriem. Myslím si, že to bolo tak urobené zámerne, pretože my sme vlastne jediný konkurent Bratislavy v boji o titul," vyjadril nespokojnosť šéf ženského futbalu pod Vihorlatom.

Okrem účinkovania družstiev v dlhodobej časti sezóny však zažíva ŠK Štich Humenné ďalší úspech. Humenčanky čoraz viac pútajú pozornosť reprezentačných trénerov. "Už v minulých sezónach sme avizovali, že máme v družstvách viacero talentov. Pozvania však boli iba formálne a na zápasy a "výlety" boli nominované hráčky zo západu Slovenska prípadne hrajúce v zahraničí. V tejto sezóne sa však situácia zmenila. Za juniorský výber hrali tri až pätica našich futbalistiek a v družstve žien sa objavili Komáriková a Fedorková, ktorá je našou pýchou. Výraznou mierou sa pričinila o postup Slovenska do 19 rokov a napriek tomu, že má iba 16 rokov, sa už objavila v zostave žien. Nastúpila na zápas v Severnom Írsku, prihrala na gól a nastrelila žrď," dodal Imrich Štefan, ktorý verí, že v jarnej odvete posilnia káder opäť aj futbalistky z Prešova a dosiahnutie tretieho miesta (ženy), či zisk titulu (žiačky) budú pre štichárky reálne.

Víťazstvo na Junior VIX cupe

Najznámejšieho turnaja žiačok Junior VIX cup 2005 v Žiline sa zúčastnili aj futbalové nádeje ŠK Štich Humenné. Potvrdili svoju kvalitu a vyhrali. Výsledky ŠK Štich: (skupina) Oravská Poruba 4:0, Štiavnik 1:0, Žiar n/Hr. 7:2, (semifinále) Ostrava/Hlučín 2:0, (finále) R. Sobota 3:0. Najlepšou hráčkou turnaja bola vyhlásená Humenčanka Mašlejová. (mšk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.