Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Futbalistkám Bardejova sa darilo

Sportnet|Publikované 29. mar 2016 o 22:00

Zápasom Myjava – Bardejov odštartovala jarná časť prvej futbalovej ligy žien.

BARDEJOV. Ženy i juniorky Bardejova boli v úlohe favoritiek, čo potvrdili aj v samotných stretnutiach.

Zápas žien bol na vysokej úrovni, úvod patril domácim, ktoré rýchlo kombinovali a vďaka štandardným situáciám ohrozovali bránu Partizána. Po desiatich minútach však hostky ožili a Myjavčanky zatlačili.

„Začali sme hrať agresívnejšie a vysoko sme napádali. To bol impulz na prvý gól. Ďalšie dva góly padli po nádherných nacvičených kombináciách s vynikajúcimi finálnymi prihrávkami, ktoré Mikolajová a neskôr Šurnovská svojimi nájazdmi premenili,“ ohodnotil prvý počas tréner Bardejova Jozef Matej ml.

Cez prestávku dievčatám prízvukoval, aby pokračovali v napádaní a aby vydržali prvých pätnásť minút druhého dejstva.

„Strata koncentrácie a slabý dôraz nás stáli prvý gól súpera. Domáce ožili, ale už o dve minúty po dlhej rozo-hrávke Chládekovej a výbornom nábehu medzi domáce obrankyne Mikolajová úspešne premenila aj druhý nájazd na bránu a svojím druhým gólom nás upokojila. V 80. min. po priamom voľnom kope Šurnovská zvýšila na 5:1. Škoda, že sme v závere dostali gól, ktorý by mala naša brankárka chytiť. Určite tak jasný výsledok nezodpovedá priebehu zápasu, lebo domáce hrýzli do konca a hrali veľmi dobre. Teší ma kompaktný výkon celého družstva, agresivita, vysoké napádanie, bojovnosť a góly, ktoré padli po nacvičených kombináciách,“ opísal druhé dejstvo lodivod Bardejova.

Po výhre 5:2 si Hornošarišanky do tabuľky pripísali dôležité tri body.

Už v stredu 30. marca odohrajú ženy prvý semifinálový zápas Slovenského pohára, predstavia sa v Žiline. V nedeľu 3. apríla v dôležitom zápase budú hostiť na domácom trávniku Nové Zámky.

Uspeli aj juniorky

Juniorky potvrdili úlohu favoritiek ešte jasnejšie, svoje súperky deklasovali vysoko 8:0. Po dva góly zaznamenali Bochinová a Vaľušová. V tabuľke je Bardejov na druhom mieste, vedie Slovan Bratislava.

J. Matej duel okomentoval takto: „V tomto zápase sme jasne dominovali po všetkých herných stránkach a ukázali sme našu kvalitu. Teší ma vysoké držanie lopty, vysoké napádanie, agresivita, kombinácie. Aj keď sme zvíťazili vysoko, menej spokojný som s premieňaním šancí, kde nám chýbali sebavedomie a pokoj na kopačkách.“

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 12/2016, v predaji od 29. 3. do 4. 4.