Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Futbalisti v rožňavskom oblastnom zväze si volili nové vedenie

Zľava hosť konferencie predseda SOFZ J. Svarc, predseda ObFZ Rožňava J. Džubák a podpredseda ObFZ Rožňava J. Chanas. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|Publikované 20. nov 2017 o 23:00

Oblastný futbalový zväz v Rožňave mal volebnú konferenciu.

ROŽŇAVA. Oblastný futbalový zväz v Rožňave mal po štyroch rokoch na programe znova volebnú konferenciu.

Zástupcovia futbalových klubov z okresu Rožňava si zvolili predsedu zväzu, ako aj ďalších funkcionárov.

Aj v ďalšom štvorročnom období bude viesť Oblastný futbalový zväz (ObFZ) v Rožňave Ján Džubák.

Doterajší predseda získal v tajnej voľbe 19 hlasov, kým jeho jediný protikandidát Vladislav Vávra presvedčil deviatich delegátov.

Udialo sa to vo štvrtok 16. novembra na volebnej konferencii ObFZ v Rožňave.

„V prvom rade by som vyslovil spokojnosť s úrovňou konferencie, že bola kultivovaná. Že tam, kde bolo viac kandidátov, boli voľby férové. Volebná komisia zvládla svoju činnosť. Chcem sa poďakovať Jánovi Chanasovi, že ako predsedajúci viedol konferenciu bez problémov a všetko sme vyriešili k spokojnosti,“ uviedol Ján Džubák.

Plná účasť

O dôležitosti, ktorú konferencii kluby a ich zástupcovia prikladali, svedčí aj účasť 28 delegátov, teda z pozvaných nechýbal ani jeden.

Po voľbe predsedu nasledovala voľba členov Výkonného výboru ObFZ. Pri nej došlo k zmene.

Týkala sa toho, že futbalové kluby boli podľa územného členenia rozdelené do šiestich obvodov, ktoré si volili svojho zástupcu do výkonného výboru.

V tejto voľbe za jednotlivé obvody uspeli G. Čižmár (Tatran Betliar), Cs. Jonáš (FK Čoltovo), S. Zubriczky (ŠK Jablonov nad Turňou), J. Kerekeš (Sokol Rudná), M. Kuzma (ŠK Baník Štítnik) a L. Bernáth (Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka).

Zvolení kandidáti

Volené boli aj ďalšie pozície. Predsedom revízne komisie sa stal B. Kuzma, predsedom odvolacej komisie P. Kontra.

Obaja kandidovali ako jediní a dostali plný počet hlasov. Na predsedu disciplinárnej komisie však už boli kandidáti dvaja.

Doterajší predseda P. Béreš st. a Š. Dorčák. Béreš dostal 21 hlasov, Dorčák ich dostal sedem.

ObFZ Rožňava budú na konferenciách VsFZ a SFZ zastupovať J. Džubák ako predseda ObFZ, M. Domik (MFK Rožňava) a Š. Kún (FK Krásnohorské Podhradie) ako zástupcovia klubov, ktoré hrajú v najvyššej súťaži vzhľadom na kluby v pôsobnosti ObFZ Rožňava.

Ihrisko s umelou trávou

Na konferencii rezonovala aj otázky ihriska s umelou trávou, ktorú sa vzhľadom na nedostatok financií nepodarilo v minulom volebnom období úspešne vyriešiť. Ostáva tak aj naďalej medzi hlavnými úlohami.

„Bolo by dobré, ak by sa podarilo naplniť víziu ihriska s umelou trávou. Máme už na to plochu, máme sľúbenú podporu prezidenta SFZ Kováčika vo výške 150-tisíc eur, len treba nájsť ďalších 200-tisíc na spolufinancovanie. Budem sa snažiť osloviť poslancov KSK,“ uviedol Džubák.

Delegáti volebnej konferencie ObFZ Rožňava. (Autor: Peter Podolinský)
Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.