Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Futbalisti Tatranu Prešov už zarezávajú

Sportnet|Publikované 6. jan 2009 o 23:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skVoľné dni, počas ktorých mali však futbalisti corgoňligového 1.FC Tatran Prešov aj naordinované tréningové plány, už

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Voľné dni, počas ktorých mali však futbalisti corgoňligového 1.FC Tatran Prešov aj naordinované tréningové plány, už pominuli. V pondelok pred desiatou hodnou sa kabína áčka zeleno-bielych zaplnila. Športový riaditeľ klubu Erik Bogdanovský a hlavný tréner Roman Pivarník privítali v nej zatiaľ dvadsaťštyričlenný káder mužstva.

PREŠOV. Po poslednom jesennom zápase s Trnavou absolvovali prešovskí futbalisti ešte zopár voľnejších tréningov, po ktorých nastúpili na dovolenky. Zaslúžené, lebo nováčik Corgoň ligy odviedol v prvej časti súťaže dobrú robotu. Tatran s 23 získanými bodmi zimuje na siedmej priečke tabuľky. Z kabíny vychádzali hráči najprv na kontrolu hmotnosti. Potom už zamierili na ihrisko s umelým trávnikom.

Do normy sa nevošli traja

"Tým, že hráči mali dovolenku pasívnu i aktívnu, teda nielen oddychovali, ale aj behali, organizmus na záťaž vlastne už doma naštartovali. Takže na prvý raz môžeme ísť v podstate naplno," tvrdil nám R. Pivarník, kým jeho zverenci zvládali rozcvičku. Potom nám prezradil, ako dopadla kontrola hmotnosti hráčov. "Toleranciu prípadného zvýšenia váhy po sviatkoch mali hráči maximálne do jedného kilogramu. Kto túto hranicu prekročil, musel zaplatiť pokutu. Prikročiť k tomu kroku bolo nutné len v troch prípadoch. Ostatní sa zmestili do normy."

Doma, v Tatrách a v Turecku

Striedavo v posilňovni a na ihrisku s umelým trávnikom budú futbalisti Tatrana Prešov pracovať do konca tohto týždňa. Dnes od 14,30 odohrajú corgoňligisti prípravný zápas s vlastným treťoligovým béčkom. Druhý potom v sobotu v rovnakom čase s HFC Humenné. Po jeho skončení odíde výprava zeleno-bielych na týždňové kondičné sústredenie do Vysokých Tatier. Na herné (31.1. - 14.2.) pôjde 1.FC Tatran do Turecka, kde má naplánované prípravné zápasy s poľskou Poloniou Bytom, rakúskym Rapidom Viedeň, rumunskou Constantou a bulharským Levski Sofia.

Brazílčana strieda Brazílčan

Témou, ktorá fanúšikov futbalu v tomto období zaujíma určite najviac, sú zmeny v kádroch. Tie avizuje aj 1. FC Tatran Prešov. Klub je ochotný rokovať so záujemcami v prípadoch českých legionárov Jiřího Krohmera a Aleša Pikla i Petra Zahradíka, ktorý sa zatiaľ zapojí do prípravy s béčkom. Po skončení hosťovania Prešovčania už neprejavili záujem o služby Brazílčana Clebera Luisa Rodriguesa. Toho nahradí v zeleno-bielom iný Brazílčan. "Na tri roky sme podpísali kontrakt s brazílskym hráčom Jonathanom Bernardom Marianom, narodeným 17.11. 1988," informoval nás športový riaditeľ Tatrana Erik Bogdanovský. "Ide teda o mladého futbalistu, ktorý bol u nás na skúške už v novembri minulého roku. Trénerom sa pozdával. Má dobré futbalové parametre. Meria 190 centimetrov, silovo i technicky je vybavený veľmi dobre. V jednom prípravnom zápase nás presvedčil, že je silný aj v koncovke. Podľa nás má predpoklady výkonnostného rastu a sme presvedčení, že časom sa presadí aj u nás. Ide o typického hrotového hráča, ktorý futbalovo vyrastal v slávnom brazílskom klube FC Corinthias. Naostatok bol kmeňovým hráčom Artmedie Petržalka, s ktorou sme sa na kontrakte dohodli." Nová brazílska akvizícia mala byť v Prešove už od pondelka večera. Problémy na leteckej trase zo Sao Paula však jeho príchod o nejaký ten deň oddialili. Čaká sa i na príchod kuvajtského gólmana Al Rashida. Na skúšku z bosnianskeho Željezničara Sarajevo prichádza do Prešova ďalší talentovaný útočník Emir Hadžič.

Kostelník asistentom, Belejčák trénerom brankárov

Tréner R. Pivarník aj E. Bogdanovský vravia, že v prevažnej miere vsádzajú na káder, ktorý si úspešne počínal v Corgoň lige na jeseň. "Nejaké masívne príchody teda neočakávame," konštatoval E. Bogdanovský. "Z hosťovania v Humennom sa do kádra vracia P. Cicman, z Prievidze J. Čertík. Už v jeseni v ňom trénoval dorastenec E. Bogdanovský. Teraz sme z vlastnej liahne vytiahli do prípravy s áčkom D. Gubu. Po dlhodobom zranení je v ňom aj P. Krajník." Zmeny nastali aj v realizačnom tíme 1. FC Tatran Prešov. "K asistentovi trénera Romana Pivarníka Jozefovi Daňkovi pribudol Jozef Kostelník. Na poste trénera brankárov strieda Miroslava Kováča Jaroslav Belejčák. Novým masérom sa stal Vladimír Šarišský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.