Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Futbalisti Tatrana zdolali aj Mikuláš

Sportnet|Publikované 15. jan 2009 o 00:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skFutbalisti corgoňligového 1. FC Tatran Prešov odštartovali zimné prípravné obdobie 5. januára. Prvý týždeň strávili

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Futbalisti corgoňligového 1. FC Tatran Prešov odštartovali zimné prípravné obdobie 5. januára. Prvý týždeň strávili dvojfázovými tréningmi v domácich podmienkach. Na umelej tráve počas neho odohrali aj dve prípravné stretnutia.

PREŠOV. Tréner Roman Pivarník naplánoval na úvod zápas prešovského áčka s treťoligovým béčkom. Corgoňligisti ho vyhrali gólom P. Cicmana. V drhom zdolali HFC Humenné dvomi gólmi E. Takáča a jedným Joslovým. Od minulej soboty je mužstvo 1. FC Tatran Prešov na kondičnom sústredení vo Vysokých Tatrách. Ich dočasným domovom je hotel Palace v Kúpeľoch Nový Smokovec.

Z Tatier do Liptova

Kondíciu naháňajú zeleno-bieli aj na bežkách. Najlepšie to na nich vraj z mužstva ide štvorici - Šafranko, Ščasný, Josl, Prekop. Z tatranského sústredenia si futbalisti Tatrana odskočili do Liptovského Mikuláša. V prípravnom stretnutí s tamojším druholigistom zvíťazili 3:0. Autormi gólov boli Šafranko, Belejík a Pekár. Prešov hral v prvom polčase v zostave: Talian - Ščasný, Farbák, Čep, Josl - Vršajevič, Prekop, Šafranko, P. Cicman - Belejík, Pekár. V druhom sa Tatran predstavil v zložení: Baláž - Bogdanovský, Piter - Bučko, Farbák, Ščasný - D. Guba, Prekop, Katona, Penksa E. Takáč, Pekár. Najbližší prípravný zápas odohrá 1. FC Tatran Prešov na prešovskej umelej tráve v utorok 20.januára s Giraltovcami, o štyri dni potom zeleno-bieli privítajú Rimavskú Sobotu.

Súvisiace články