Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Futbalisti Tatrana sa pripravujú v Tatrách

Maród. Zimné sústredenie neabsolvuje ani Jozef Dolný (vpravo), do prípravy sa zapojí neskôr. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 14. jan 2013 o 23:00

Prechodným domovom futbalistov Tatrana Prešov je v týchto dňoch Nový Smokovec, kde corgoňligisti absolvujú zimné kondičné sústredenie.

Pod vedením trénerskej dvojice Ladislav Totkovič – Marek Fabuľa sa zvŕta 22 jednotlivcov. Podmienky majú dobré, snehu dostatok, mrazy zase neboli dosiaľ treskúce a nefúkal ani príliš silný vietor, preto nikto nešomre na neúnosnú pocitovú zimu. Denný program je pestrý. Prvý tréning sa začína o 9.30, popoludní je na rade druhá tréningová jednotka. Okrem toho hráči sa činia v posilňovni, večer majú potom regeneráciu.

NOVÝ SMOKOVEC. Mužstvo podľa potreby a možností chodí na hraciu plochu s umelou trávou do Spišskej Belej, aby prišlo do kontaktu tiež s loptou.

„Kombinujeme terén, ihrisko, posilňovňu a halu,“ poznamenal tréner Ladislav Totkovič.

Keďže zverencov preháňa v Tatrách, je pochopiteľné, že k dispozícii sú aj bežky ako nástroj na rozvíjanie kondície. Tykajú si s nimi všetci jednotlivci?

„Niektorí si ich pripli prvý raz v živote a trošku sa trápili, iní sú ale v úzkej stope fakt dobrí. Napríklad Diviš, Bogdanovský, Papaj či Poliaček.“

Blízko je Stredisko štátnej športovej reprezentácie ŠKP Štrbské Pleso, tak možno niekto z futbalistov zaujme aj tunajších odborníkov – podpichli sme kouča.

„Však som aj chlapcom povedal, že kto predbehne Bajčičáka, na druhý deň má voľno,“ pousmial sa a vzápätí informoval o menách tých, ktorí prišli na sústredenie: Jakub Diviš, Jakub Plánička, Denis Barát, Jakub Bartek, Peter Petráš, Jozef Adámik, Michal Krajník, Jaroslav Kolbas, Peter Lipták, Mariano Bernardo, Miroslav Poliaček, Lukáš Hruška, Michal Kamenčík, Ľubomír Ivanko-Macej, Patrik Jacko, Erik Bogdanovský ml., Patrik Biatt, Vladimír Papp, Richard Kačala, Andrej Jakovlev, Ján Papaj, Filip Schlosser.

Zlepšiť kondičné parametre

Individuálne tréningové jednotky hltá akurát kapitán celku Petráš. Doma zostal Marcin, ktorý je kvôli viróze na antibiotikách, a tiež Dolný.

„Posledne menovaný bude mimo niekoľko týždňov, lebo mal zlé výsledky, testy ukázali zvýšené hodnoty zápalového charakteru,“ riekol lodivod a dodal, že Bartek zaberá naplno, hoci po výpadku to má náročnejšie.

V tíme je nateraz niekoľko hráčov, čo pribudli z juniorky aj dorastu alebo sa vrátili z hosťovačky, ale vraj niet väčších rozdielov, nikto nezaostáva.

Nuž, v nasledujúcich dňoch (výcvikový zraz končí v piatok a po návrate túto sobotu o 11. hod. na umelej tráve Tatran odohrá prvý prípravný zápas s L. Mikulášom) dostanú hráči ešte zabrať.

Nejde však o to, aby sa strhali, však o zámeroch zimnej prípravy sa vedú rôzne polemiky aj medzi trénermi a odborníkmi.

„Obdobie od záverečného duelu v jeseni do začiatku jarnej časti je dlhé a tento čas sa využíva na to, aby sa kondičné parametre dostali na žiaducu úroveň. Som zástancom toho, že nemožno sa orientovať len na jednu vec a tú vykonávať a potom zase na ďalšiu, ale lepšie je to kombinovať a hodnoty postupne zvyšovať. Nejde o to hráča zničiť, ale pripraviť ho dôkladne na súťaž,“ ozrejmil svoj pohľad Ladislav Totkovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.