Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Futbalisti Tatrana Prešov chcú zmenšiť manko v zápisoch vonku

Peter Lipták (vpravo). Cez pauzu nebol zdravotne fit. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 18. okt 2012 o 22:00

Futbalisti Tatrana Prešov sa hotujú von, predstavia sa zajtra o 17.30 na ihrisku tretej Senice.

Po ďalšej reprezentačnej pauze pokračuje cez víkend Cogoň liga zápasmi 13. kola.

PREŠOV. Futbalisti Tatrana Prešov sa hotujú von, predstavia sa zajtra o 17.30 na ihrisku tretej Senice, ktorá má v tabuľke pred východniarmi štvorbodový náskok.

Pravda, pri vyrovnanosti zápolení to nič neznamená, už po nastávajúcich vystúpeniach môže byť v pelotóne všetko inak. Verme, že si zeleno–bieli zobrali príklad z účinkovania národiaku v kvalifikácii MS čo do ofenzívnej aktivity a zároveň nebudú nasledovať príklad zakončovateľov, ktorí boli jaloví.

Koniec koncov aj naši mali už v doterajšom priebehu súťaže podobné výpadky vo finálnej fáze, ktoré ich potom mrzeli.

Po kvalitných stretnutiach proti Trnave a Slovanu, keď mužstvo naznačilo svoj potenciál a dokázalo doma rivalov v istých fázach pritlačiť aj ľúbivo zakombinovať, možno prestávka neprišla celkom vhod.

Teraz to bude už iný súper

„Berieme to ale tak, že to bola nutnosť, kalendár bol vopred známy. Treba ísť znovu na doraz, s maximálnou chuťou,“ pripomenul defenzívny záložník Peter Lipták.

V predošlom vzájomnom zápase na prešovskom štadióne (2:0) konečne Tatran proti tomuto rivalovi zabral naplno, čo bolo spôsobené aj mdlou hrou súpera, ktorý sa nevyrovnal s náročnejším programom a účinkovaním i v Európskej lige UEFA.

„Odohrali sme vtedy kvalitný duel. Hostia neukázali vpredu nič podstatné, do šancí sme ich nepustili. Tentoraz to ale bude iste celkom iná Senica. Treba si dať pozor na skúsených hráčov, rady konkurenta vystužil nebezpečný Piroska, ale i tak si myslím, že sa dá s každým hrať a nad každým vyhrať.“

Inak, Seničania v doterajšom priebehu ročníka na vlastnom trávniku dva razy prehrali a raz remizovali. Takže doma nie sú až takí suverénni, no v cudzom prostredí nazbierali najviac bodov zo všetkých.

Bez sústredenia, trénovali doma

Naopak, na pôde konkurentov Prešovčania majú značné manko. Iba jeden bod a dva strelené góly nabádajú k tomu, že je načase, aby ožili.

„Pre nás by bolo potešiteľné konečne vonku naplno bodovať,“ naznačil odhodlanie P. Lipták.

Počas minulých dní nebol celkom vo svojej koži, prepadla ho chrípka a tak musel vynechať niekoľko tréningových jednotiek.

Problémy mal aj brankár Diviš, ktorý sa zase podrobil operačnému zákroku (zub múdrosti), na druhej strane sa na súpisku tlačia dlhodobí maródi Guba a Macko.

Pôvodne mali Prešovčania absolvovať sústredenie v Tatrách, ale napokon zostali doma (čo niektorí hráči privítali), aby doplnili zásobníky kondičky a nazbierali aj novú inšpiráciu pre záverečné jesenné boje.

„Seničania v ostatných štyroch zápasoch nezaváhali, takže boli rozbehnutí, možno im však pauza ublížila a my z toho vyťažíme. Musíme sa však spoliehať hlavne sami na seba a svoje schopnosti. Ak eliminujeme zbrane hostiteľov, azda nám zámer vyjde,“ pripomenul Peter Lipták.

Nuž, nebolo by dobré, aby Tatran dopadol ako Banskobystričania. Tí síce na začiatku ročníka v Senici vyhrali, ale naposledy doma s ňou ťahali za kratší koniec.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.