Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Futbalisti skrížia zbrane s vojakmi

Sportnet|Publikované 8. nov 2008 o 00:00

Po štrnástich kolách futbalovej Corgoň ligy figuruje 1.FC Tatran Prešov na šiestej priečke aktuálnej tabuľky. Nováčikovi súťaže sa darí predovšetkým

v domácom prostredí. Zo siedmich zápasov na vlastnom ihrisku prehral iba raz.

PREŠOV. Vonku má mužstvo prešovského Tatranu zväčša inú tvár. Doposiaľ získal na ihrisku súpera dva body. Za bezgólovú remízu v Trnave a po gólových hodoch 5:5 v košickom Čermeli.

Potvrdiť domáce výhry

Naostatok získali zverenci trénera Romana Pivarníka dva cenné skalpy. Na ich domácom štíte ostali majster z Petržalky a naposledy aj vicemajster, účastník skupinovej fázy Pohára UEFA MŠK Žilina. Prešovčania sa hotujú, tieto nesporné úspechy a kvalitné výkony z domáceho ihriska, preniesť do najbližšieho corgoňligového duelu. Ten odohrá 1. FC Tatran Prešov dnes (15.) na štadióne FK Dukla Banská Bystrica. "Nepovedal by som, že sme vonku vyslovene slabí," tvrdí na klubovej stránke kapitán prešovského tímu Ján Šafranko. "Pravdou ale je, že mali by sme k nim pristupovať inak. Väčšinou doplácame na individuálne chyby, po ktorých inkasujeme ako prví. Navyše, často sa nám stáva, že prvý gól dostaneme hneď na začiatku. To zákonite ovplyvní ďalší priebeh. Inak by to dozaista vyzeralo, keby sme a do vedenia dostali my."

Trochu si užívali

Prešovčania si v týždni užívali výhru Katonovým gólom nad Žilinou. "Nálada po cennej výhre býva v kabíne vždy lepšia. Trochu sme si tú výhru nad Žilinčanmi užili," priznal kapitán. "Predovšetkým ale pozornosť sústreďovali na zápas v Banskej Bystrici. Už by bolo načase bodovať po čase aj na ihrisku súpera." V banskobystrickom tábore je po nelichotivom postavení na predposlednej priečke tabuľky, určité napätie. "Dukla podáva dosť nevyrovnané výkony. Doma si niečo ešte uhrá, vonku sa je ale tiež zvlášť nedarí. V klube nášho dnešného súpera bolo "zemetrasenie", sám som zvedavý, ako sa odrazí na hre Banskobystričanov."

Súvisiace články