Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Futbalisti sa pri mikrofóne zapotili

Sportnet|22. jún 2009 o 00:00

Vyhlásenie Jedenástky ročníka 2009 sa premiérovo uskutočnilo v Michalovciach, prvý raz naň prijal pozvanie populárny moderátor Karol Polák, prvýkrát sa medzi ocenenými ocitlo až deväť futbalistov a už tradične okorenila kultúrny program skupina Drišľak.

Program odštartoval symbolickou piesňou na počesť triumfu na ME 1976 v Belehrade Karol Polák, potom zlatým odznakom SFZ dekorovali nestora michalovského futbalu a čestného prezidenta MFK Zemplín Alexandra Bugalu, nuž a ďalej prevzal štafetu Drišľak. Ten zabavil nielen piesňami, ale v rozhovoroch poriadne vyzvŕtal futbalistov, ich manželky, ale aj predsedu VsFZ Jozefa Kriša, no najmä organizátora podujatia a režiséra programu Štefana Czetöa. Tomu Drišľak najviac zrátal jeho maďarský príhovor extra pre Moldavu nad Bodvou "kellemes jó estét..." (prajem príjemný večer).

Samotné vyhlásenie najlepších z najlepších okorenili špeciálne videonahrávky, ktoré s aktérmi Jedenástky ročníka natočili organizátori v predstihu. Prvú päticu vyspovedal Karol Polák, nuž a dozvedeli sme sa, prečo brankára Giraltoviec Petra Štefanika prezývajú Zenga i to, ako kedysi neváhal a nastúpil v útoku. Obranca Moldavy nad Bodvou Peter Majný prezradil, že trénerom, ktorý mu v kariére najviac dal, bol Mikuláš Komanický, ale priznal i to, že aj keď hráva v Moldave nad Bodvou, po maďarsky nevie ani "mäkké f".

Ďalší obranca Miroslav Hanuščák priznal, ako veľmi mu je ľúto, že jeho Bardejov skončil v tabuľke iba druhý a takisto poodhalil svoju dubnickú minulosť. Blysol sa ďalší zadák Róbert Chalupka, ktorého sa Karol Polák opýtal, či vie, kto je jeho najznámejší menovec. Z fleku odpovedal, že básnik Samo a na dôkaz, že si ho váži, odrecitoval jeho slávne Mor ho!

Ďalší bardejovský obranca Peter Adamišin vysvetlil, ako si vyslúžil po roku znovu nomináciu medzi najlepších a zároveň ponúkol recept na jeho obľúbené gordon blue. Potom prevzal opäť štafetu bezkonkurenčný Drišľak a nasledovala ďalšia šestica. Marek Seman priznal, ako sa na vrchol šplhal z okresných tried, potvrdil, že má rad steaky a že jeho manželka mu ich doma pripravuje najmenej trikrát do týždňa. Albín Mišenčík z Lokomotívy nechcel ani za svet priznať, či nechystá prestup, ale tajuplne naznačil, že sú za tým veľké peniaze.

Giraltovčan Matúš Digoň povedal, že nerád spomína na Svidník, kde si krátko pred koncom zápasu zlomil nohu, ale na to, ako sa to stalo, si spomenúť nevedel, ale vraj to aj tak nebolo nič vážne. Ďalší Bardejovčan Gabriel Pisárik si zaspomínal na rodné Poliakovce a priznal, že to s jeho Partizánom chce o rok konečne dotiahnuť do druhej ligy.

Sobrančan Štefan Horňák z Nižného Hrušova sa pustil do rozhodcov, vraj často nedosahujú úroveň hráčov tretej ligy, nuž a Roman Jurko zaspomínal na to, ako so Slovanom prišli o titul proti Žiline, ale prezradil na seba aj to, že ako skúsený huslista berie každé Vianoce slák do rúk a vyhráva ostošesť. Na záver ešte vedenie VsFZ poďakovalo za dlhoročnú činnosť bývalému rozhodcovi Richardovi Havrillovi, nuž a potom sa všetci pustili do bohato naplnených stolov...

Súvisiace články