Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Futbalisti Prešova si odviezli z Bystrice bod

Michal Krajník (v bielom). Podľa jeho slov ich bodový zisk z Banskej Bystrici teší. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 26. aug 2012 o 22:00

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov sa premiérovo v tomto ročníku tešili z bodového zisku zo súperovho ihriska.

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov sa premiérovo v tomto ročníku tešili z bodového zisku zo súperovho ihriska, keď v 7. kole Corgoň ligy v stretnutí s domácou Banskou Bystricou sa im podarilo uchmatnúť cenný bod po bezgólovej remíze.

PREŠOV. Sobotňajšie stretnutie pod Urpínom veľa futbalovej krásy neprinieslo. Domáci hráči držali loptu častejšie na svojich kopačkách, ale ťažko sa presadzovali cez prehustenú a kompaktnú obranu zeleno-bielych.

Tí sa počas celého duelu sústredili najmä na defenzívu, no smerom dopredu toho veľa nevymysleli.

Zeleno-bieli sa v Banskej Bystrici prezentovali nie príliš atraktívnou, no skôr možno účelnou hrou, ktorá im prvýkrát v sezóne priniesla bod zo súperovho ihriska.

„Nehrali sme najkrajší futbal, ale konečne sme získali bod. Predtým nám to unikalo v posledných minútach, napríklad na Slovane alebo v Trenčíne. Preto sme radi, že tento zápas ťažký zápas zvládli. Získali sme bod a s týmto môže byť spokojnosť,“ zneli úvodné pozápasové slová stopéra 1. FC Tatran Prešov Michala Krajníka.

„Domáci mali častejšie loptu, ale držali ju väčšinou okolo polovice ihriska, v neefektívnych priestoroch. V prvom polčase boli pred našou bránou závary, nastrelili žrď po odrazenej lopte, ale čisté šance nemali. V Bystrici sa body získavajú ťažko, my máme aspoň jeden...“

Šarišania smerom dopredu toho veľa neukázali, hráči sa viac sústredili na defenzívu ako na útočnú hru.

„Vychádzali sme z toho, že nechceme inkasovať a verili sme, že z rýchleho protiútoku sa nám podarí skórovať. Podarilo sa nám udržať čisté konto, len škoda, že dopredu sme boli málo aktívni a odvážni,“ uzavrel stopér Michal Krajník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.