Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Futbalisti Partizána Bardejov začnú s minimálnymi zmenami

Partizán Bardejov v príprave. Horný rad (zľava): Tyč, J. Kukulský, Molčan, Palša, Staš, Berecký, Kundra, Kuhajdík, Seman, L. Zapotoka, J. Zapotoka, Čikoš-Pavličko, R. Kica - tréner. V podrepe: Beneš, Lukáč, Pavúk, Azavedo, S. Kica, Dzúrik, Cuprišin, Hanuš (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|Publikované 26. feb 2013 o 23:00

Druhý marcový víkend odštartuje 2. futbalová liga, v jarnej časti je naplánovaných štrnásť kôl.

Lídrom tabuľky je Podbrezová o bod pred Dunajskou Stredou. Bardejov je na piatom mieste s 30 bodmi tak, ako štvrtá Šaľa. Obe mužstvá by sa mali stretnúť v úvodnom kole 9. marca.

BARDEJOV. Hornošarišanom sa v príprave podarilo udržať káder z jesennej časti, no neuskutočnili sa dva prípravné zápasy.

Nehrali v Prešove s Tatranom a aj v sobotu sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnil Trebišov.

Manažér mužstva Dušan Molčan netajil spokojnosť, aj keď ho najviac mrzí zranenie Grohoľa, ktorý si asi dlhšie nezahrá.

„Devätnásť hráčov v kádri už máme istých. Na jeden post sú ešte traja kandidáti, uvidíme koho tréneri vyberú. Veríme, že nás budú obchádzať zranenia. Grohoľ možno nenastúpi celú jar. Novými posilami sú Paukner z FC Nitra a vrátil sa odchovanec Ján Zápotoka. Ťažko povedať, či takýto káder bude stačiť. No bude tu možnosť doplniť našimi chlapcami, ktorí sú na hosťovaní. Myslím si, že v pohode by sme mali dohrať súťaž. Skúšali sme našich mladých odchovancov, na začiatku prípravy sme mali okolo 28 chlapcov. No je tam vidieť ten rozdiel medzi druhou ligou a nižšími regionálnymi súťažami. Ešte nemajú na to, no nič im nestojí v ceste. Pri výkonnostnom raste sa môžu vrátiť, veď sú to naši hráči na hosťovaní.”

Trávnik pod snehom

Nielen v Bardejove sú futbalové ihriská pod snehom a nebude jednoduché ho odhrnúť. Na tráve je poriadne hrubá vrstva ľadu a pomôcť by mohlo len teplejšie počasie.

Dušan Molčan verí, že stretnutie so Šaľou sa uskutoční: „To nám robí najviac starostí. V najbližšiu sobotu by sme mali mať generálku na hlavnom ihrisku, vyzerá to tak, že by sa malo otepliť a trávu odkryjeme. Keď sa tak nestane, tak 5. marca je potvrdzovanie súpisiek na SFZ, tam sa rozhodne, či sa 1. kolo bude hrať. Máme informácie, že podobný problém ako u nás majú aj v Podbrezovej a Dolnom Kubíne, teda tam, kde prvé zápasy hrajú doma.”

Partizán po jesennej časti je na lichotivom piatom mieste, čo na nováčika je viac ako sympatické umiestnenie a Molčan verí, že z tejto pozície neustúpia.

„No najväčší boj bude o záchranu. Z informácií vieme, že mužstvá sa posilňujú, nikto nechce vypadnúť. Aj Ružiná z dvoch tretín má nový káder, podobne sa snaží aj Rimavská Sobota. Verím, že aj my s kádrom, ktorý zostal pokope z jesene, kedy sme dosiahli slušné výsledky, budeme hrať dôstojnú úlohu. Piate miesto chceme udržať a možno ho aj vylepšíme.”

Smútok v tvári bolo vidieť u Slavomíra Kicu, ktorý v civile so závisťou sledoval hru svojich spoluhráčov a odôvodnil to takto: „Mám poranené pravé rameno, ani poriadne nemôžem dvíhať ruku. Lekár mi odporúčal pár dni voľna, určite je tam niečo poškodené, bolí ma ruka. Musím to liečiť v pokoji, dúfam že to nebude dlho. ”

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.